Gayet.net artık sadece Doğan Online'ın!
Genel

Gayet.net artık sadece Doğan Online'ın!

gayet.netAldığım duyumlara göre OverTeam tarafndan geliştirilen ve bir süre öncesine kadar Doğan Online ile OverTeam ortaklığında yönetilen Gayet.net artık tamamen Doğan Online bünyesine geçti.

Gayet.net'e giriş yaptığınızda gayet.ekolay.net alan adına yönleniyor olması söz konusu satış sonrasında mı gerçekleşti bilemiyorum ancak artık durum bu şekilde ve servis ekolay.net altından yayında.

Söz konusu satış öncesinde OverTeam'in serviste bir ortaklığı bulunmaktaydı ancak satış sonrasında tüm servisin Doğan Online sahipliğine geçmesi OverTeam bundan sonra ne yapacak diye düşündürdü.

SiberAlem.comBiraz araştırınca aldığım ayrı bir duyum henüz netleştirmiş olmasamda gelişmenin eksik kalan parçalarını birleştirdi. OverTeam kurucusu ve Genel Müdürü Metin Solmaz zamanında kurduğu ve yönettiği daha sonra 2004 yılında ayrıldığı SiberAlem.com'u geri almış.

Ülkemizin arkadaşlık siteleri arasında en kârlı konumda olan SiberAlem.com'a geri dönüşün Gayet.net'ten çıkışla ilişkisi var mıdır tam bilemiyorum. Ama hareketli bir süreç sonucunda OverTeam ve Metin Solmaz için kazançlı bir değişim olarak görüyorum. Yine de, Doğan Online, Facebook'un sosyal ağlara bu kadar zarar verdiği dönemde Gayet.net'in tamamına neden sahip olmak istedi analiz etmek lazım. Diğer taraftan Metin Solmaz eğer duyumlarım doğruysa SiberAlem.com'un trafiğinin düşüşte olduğu bu dönemde neden söz konusu yatırımı yaptı o da ayrı bir soru.

Gelişmeler olursa ya da bilgilendirme gelirse paylaşıyor olacağım.

GÜNCELLEME: Metin Solmaz tarafından bu yazıya yapılan yorumda SiberAlem.com'la ilgili bir geri dönüşün ya da alımın söz konusu olmadığı açıklandı.

Yorumlar (11)
 1. Açıkcası alexa trafik raporları satışın nedenini bir nebze açıklayabiliyor.

  Medyada bilinçli facebook (fb) şişirmesi sonrasına rastlayan eylül ortasına denk gelen tarihten itibaren Türk sosyal network siteleri bariz bir şekilde ziyaretci kaybetmekte ve ne yazık ki gayet.net de bu durumdan en çok zarar görenlerden.

  Doğan online ın bu alımı yaptığına ise şaşırmamak gerekiyor.

  FB avrupa ülkelerinde ingiltere dışında Türkiyede popüler ve fbnin hitinin %4.2 sini oluşturuyoruz.

  Doğan medya elini güçlendirerek FB ile bir ortaklığa gitmek istiyor olabilir.

  Yada social networkleri dolaylı yoldan (medya gücünü kullanarak) vurmuş olabilir ve alımını kolaylaştırmış olabilir (Tabii bunlar tahmin)

  Ancak bu durumda açıkcası neredeyse her saniye FB deki Türkiye network ü büyürken (lütfen bir Türkiye network üne bakarak arada refresh yapın ve artan üye sayısındaki trafiği görün) eğer ortaklık kurmazsa nasıl bir fayda sağlayacak merakla izliyorum.

 2. @Metin Solmaz

  Bilgilendirme için teşekkürler. Yazıda konuyla ilgili güncelleme yayınladım.

 3. Haluk Akın Haluk Akın

  :)

  Overteam Adriano'yu transfer edecekmiş diyorlar.

  Bakalım bu gerçek çıkacak mı...

 4. Metin Solmaz Metin Solmaz

  Selamlar. Siberalem.com'u almadım. Nereden çıktı anlamadım da. Lakin, siteniz çok takip ediliyor olmalı ki, birkaç gündür onlarca sms, mail aldım konuyla ilgili. Hoşçakalın

 5. Henster Henster

  gayet.net 'e bi zamanlar üye olmuştum, şimdi haberini görünce hatırladım. :D

 6. Serkan Bektaş Serkan Bektaş

  doğan medya facebook'a oldukça destek veriyor. bunu neden yapıyor ben de anlayabilmiş değilim.

 7. Bu arada ben doğan grubunun facebook'a neden bu kadar destek verdiğini çözemedim. Yani kendi trafiğine rakip olacak bir siteyi iyice büyütmenin ne amacı var anlamış değilim.

 8. Cem Sertoğlu Cem Sertoğlu

  Facebook ile Doğan arasında bir ortaklık ya da işbirliğinin uzak bir ihtimal olduğunu düşünüyorum.

 9. Woywodin Woywodin

  doğan grubu'nun ne yapmaya çalıştığnı anlamak mümkün değil.aydın doğan'ı anlamak zaten hiç mümkün değil.Bu kadar sektörde yer alan dev holdinglerin sahibi olan birinin,internette üç-beş kuruş kar etmek için,zararlı olabilecek şekilde faaliyetler yürütmesi hiç etik bir davranış değil.Doğan Grubu'nun tüm satınalmaları zararlı satın almalardır.Kendilerine rakip çıkabilecek her girişimi satın alarak,yok etmeleri bana hiç doğru gelmiyor.Yapılan satın almalardan sonrada birsürü maddelik bir sözleşme imzalatması insanlara,gerçekten garip

 10. İnternet siteleri dahil çoğunluk site sakinlerinin doğan holdink gibi dev medya firmalarının neden küçük iletişim site yayınlarına zararına da olsa el atıyor ve sorumluluklarını çoğaltıyor ? Sorusu kafa karıştırmasın, cevabı çok basit:Medya Hakimiyetini tamamen elde tutmak, değirmenin suyu başka yerden geldiği için su sorunu da olmaz.Woywodin rumuzlulara yazdım.

 11. H.ibrahimaksu H.ibrahimaksu

  her şeyi iyi güzel ama birde şu net dossyalarının kısıtlı açılması olmasa