Cember.net'e Avrupalı ortak!
Genel

Cember.net'e Avrupalı ortak!

Cember.netŞu anda ismini veremeyeceğim bir Avrupalı yatırım firmasının bir süredir süren görüşmelerini tamamlayarak Cember.net'in %20-30'unu aldığına dair ciddi kaynaklardan duyumlar aldım. Cember.net'in yapılan yatırımdaki değerini bilemiyorum ancak yatırım şirketinin dünyanın en büyük iş networkünün de yatırımcısı olması dikkat çekiyor.

Konuyla ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmış olmamasına karşılık ilerleyen dönemlerde mutlaka detayları paylaşıyor olacağım.

Yorumlar (8)
 1. Isimsiz Isimsiz

  Çember, üzerinde yoğun zaman harcanarak profesyonelce oluşturulmuş bir proje başarılar diliyorum, fakat dikkatimi çeken, çoğu cümlelerin içinde İngilizce kelimelerin kullanılması..

  example vermek gerekirse;

  proaktif networking

  Neden login olamıyorum?

 2. Oğuz Serdar Oğuz Serdar

  Çembet.net ve sektör adına çok olumlu bir gelişme.. Bahsi geçen 500 bin $, belirtilen oran için uygun bir fiyat. Daha detaylı bilgi gelir umarım daha sonra.

 3. Altan Alpay Altan Alpay

  (1) "Avrupalı yatırım firması"

  (2) "(avrupa'nin) en büyük iş networkünün de yatırımcısı olması dikkat çekiyor."

  Parcalari birlestirince, avrupanin en buyuk is network'u Xing'in yatirimcisi Wellington Partners olabilir mi acaba?

  Eger bu bilgi dogruysa Turk Interneti icin cok sevindirici bir gelisme olur, cunku ilk defa tier-1 grubundan yani bu konuda avrupa'nin onde gelen ciddi bir yatirim sirketi Turkiye'ye para yatirmis olacak. Turk internet sektorunun Avrupali risk yatirimcilari tarafindan "validate" edilmesi acisindan onemli.

  Daha once Yonja'da yabanci yatirimci almisti ama yonja'nin yatirimcilari ne idugu belirsiz, internet sektorunde taninmayan/bilinmeyen ufak yatirim kuruluslari olduklari icin Turk Internet sektorune pek fazla dissal getirisi olmamisti. Yine Intel Capital'in kendi urunlerini satmak veya satmak icin yaptigi ufak tefek yatirimlarda pek ses getirmemisti.

  Umarim Cember boyle bir momentum yaratir ve Avrupali yatirimcilar artik posta kutularinda Turkiye'den gelen is planlarini gorunce "DEL" tusuna basmadan iki kez dusunurler.

 4. Woywodin Woywodin

  internet ortamından kaliteli ürün beklemek veya global proje beklemek bana göre hayal.bu haberi okuyunca bunu bir kez daha anladım.basit kayserili tüccar zihniyeti ile internet sitesi kurup,bunu doğru dürüst geliştirmeden ve başarılı örnekleri taklid ederek sadece parayı hedefleyen kesim o kadar fazlalaştıki,internetin cıvığını çıkarıp interneti adeta borsaya çevirdiler.kimin neyi neden satın aldığını anlamak güç.sadece şunu söyleyebilirim ülkemizde hakim olan bu tüccar zihniyetine birde sunucu sorunu,yapay zeka sorunu ve yaratıcılık sorunu gibi sorunları da eklersek türkiye'den bir start-up üretilmesinin imkansızlığını da anlamış oluruz.

 5. Avrupalı ortak eğer aynı sektördense büyük ihtimal http://www.xing.com dir. Bu tarz sitelerin içinde en başarılısı onlar zaten. Ne kadar fiyat verildi bilemiyoruz ama tahminen 500 bin dolar civarında diye tahmin ediyorum.

 6. Arda zaten Burak'ın bloguna atıfta bulunmuş, sonradan fark ettim :)

 7. çok güzel bir gelişme açıkçası.çember.net için bir dönüm noktası olacağı kanısındayım.

 8. Barcamp'te Çağlar'a "henüz bir satın alma girişimi oldu mu?" diye sorduğumda yorumsuz kalmıştı... Konuşmasında bir de girişimci genç arkadaşlarımıza "LTD değil A.Ş. kurun" deyip, bunu satış sırasında yararlanılacak bir vergi avantajına bağlaması, bu konudaki bir diğer işaret olmuştu. Burak da geçen gün bu tür bir haberi blogunda çıtlattı. Çağlar'ı, eşini ve ekibe yeni katılan Volkan'ı kutluyorum. "Türkiye'de sektör yok" tartışması sırasında bu tür haberler iyi umut aşılıyor ve iyi ürünlerin her zaman şansı olduğunu ortaya koyuyor.