Web 2.0, BarCamp İstanbul'da hayat bulacak

Web 2.0, BarCamp İstanbul'da hayat bulacak

Bir Silikon Vadisi geleneği olan BarCamp tüm dünyaya yayılırken, organizasyonun ülkemizdeki ilk buluşması 20 Ekim 2007 Cumartesi günü İstanbul'da gerçekleşiyor

BarCamp kapsamındaki seminerler ve konferanslar önceden planlanmaz. Web 2.0 kültürü ile birebir kurgulanmış organizasyonda diledikleri bir konuda seminer vermek isteyen katılımcılar erken saatlerde organizasyon alanındaki yerlerini alarak boş bulunan slotlara seminer vermek istedikleri konuyu yazarlar. Kısacası tam bir Web 2.0 yaklaşımı organizasyon ruhuna işlemiş durumdadır.

BarCamp İstanbul'un organizasyonu semantik arama motoru Hakia'da görevli ve ReadWriteWeb'de yazar olan Emre Sokullu tarafından yapılmaktadır.

BarCamp İstanbul

Webrazzi'nin de sponsorları arasında bulunduğu BarCamp İstanbul'a katılım tamamen ücretsiz olup, tek yapmanız gereken BarCampIstanbul.com adresinden kayıt yaptırmaktır.

Barcamp İstanbul yazımın başında da belirttiğim gibi 20 Ekim 2007 Cumartesi günü gerçekleşecek olup, organizasyonun ev sahipliğini Bahçeşehir Üniversitesi yapacaktır. Üniversitenin Beşiktaş kampüsünde 13:0o - 17:30 arasında gerçekşecek organizasyon, harika bir boğaz manzarasında keyifli bir ortam yaratacak diye düşünüyorum.

Türkiye'deki Web 2.0 girişimcileri, yatırımcıları ve geliştiricileri arasından çok değerli isimlerin katılacağı organizasyonun önemli fikir oluşumlarına ve işbirliği potansiyellerine de alt yapı oluşturacağına inanıyorum.

Benim de bulunacağım organizasyona sektörle tanışmak ve ilgilendikleri konularda konuşmak isteyen arkadaşlarımızı beklerim.

Detaylı bilgiyi Barcamp İstanbul web sitesinden alabilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.