istiyor.us'da tecrübelerinizi fotoğraflarla paylaşın
Eğlence

istiyor.us'da tecrübelerinizi fotoğraflarla paylaşın

Mayıs ayında incelemesine yer verdiğim istiyor.us kullanıcılarının amaç ve tecrübelerini paylaştıkları bir sosyal ağ. Geçen süre içinde önce Facebook uygulamasını yayına alan servis, geçtiğimiz günlerde de sisteme yeni bir özellik dahil ederek kullanıcılarının tecrübe ettikleri konulara ait fotoğraflarını paylaşmalarına olanak tanıdı.

istiyor.us benim ilk incelememde gerçekten hoşuma gitmiş ve başarılı olacağını tahmin ettiğimi özellikle belirtmiştim. Adonomics verilerine göre Facebook uygulaması bugüne kadar 820 kullanıcı tarafından yüklenmiş olan istiyor.us'un yenilikçi çalışmaları tahminlerimi gerçeğe dönüştürecek gibi duruyor.

istiyor.us

Söz konusu fotoğraf özelliğine dönecek olursam, sistem istiyor.us'daki içerik sayfalarına entegre edilmiş olmasının dışında, kullanıcıların profil sayfalarında da "ne yapmış etmiş?" adı altında yayınlanıyor. (Örnek: İsveç'e gitmek)

Kullanıcılarının amaçladıkları ve tecrübe ettiikleri konularda fotoğraf göndermelerinin sağlanması ile içerik yönünde zenginleşen istiyor.us'un bir tür fotoğraf albümü yapısına kavuşması farklı kullanıcı kitlelerini de bünyesine çekebilir düşüncesindeyim.

Yorumlar (3)
 1. Bu fikir bana ait :) Bu istiyor.us yapımcıları sesimi nereden duydular acaba? Hepsini süründürecem mahkemelerde. Şaka bir yana güzel ve faydalı bir eklenti olmuş. Oysa ben bunu başlı başına bir web sayfası olarak düşünmüştüm. En çok tatil yapılan beldelerde çekilen fotoğraflar iş görebilir diye düşünüyorum. Mesela Alanya bilmem ne koyunda bilmem ne otelinde yapılan tatilin hiçbir edit ve süsleme olmadan internete yüklenmiş fotoğraf hali bize orayı gayet güzel anlatır. Oysaki otelin web sitesi fevkalede fotoğrafçıların photoshop harikalarıyla dolu oluyor. Onlara kalırsak her yer cennet gitmeyen nankör.

  Herşey bir yana ben istiyor.us'a ısınamadım. Üyeliğim var ama bir türlü bana takip etme zorunluluğu hissettiremedi. Neden acaba?

 2. Vadi Efe Vadi Efe

  Ömer Bey,

  siteye neden ısınamadığınız konusunda somut yorumlarınız olursa duymak isterim. Bence istiyor.us çok keyifli bir proje, hem okumak hem de yazmak için. Fakat siz yoğun bir internet kullanıcısı iseniz artık internet üzerinden kendinizi ifade etmekten sıkılmış, veya "doymuş" olabilirsiniz bence. Web 2.0 projeleri kendini ifadeye ve paylaşıma yönelik olduğu için yoğun kullanıcılara hitap etmiyor genelde, çünkü onlar şu ana kadar birçok sitede kendilerini, yaptıklarını anlatmış, doymuş oluyorlar bence. Bu yüzden daha istiyor.us! kendini anlatmaya daha aç bir kitleye hitap ediyor diyebiliriz.

  Başka yorumları da memnuniyetle karşılarım. teşekkürler

 3. Umit 1985 Umit 1985

  Umarım cevap yazılır eğlenceli bir site dolu olduğu zamanlarda ama artık girilemiyormu ne siteye neden girilemediğini bildiren birileri çıkarsa sevinecem