Microsoft Facebook'a ortak mı oluyor?

Wall Stree Journal'da çıkan haber son zamanlarda sakin ilerleyen sektöre ciddi hareket getirdi. TechCrunch ve ReadWriteWeb'in de yer verdiği habere göre Microsoft, Facebook'un %5 hissesine karşılık, yaklaşık olarak $300-$500 milyon seviyesinde bir satın alma gerçekleştirecekmiş.

Haberde belirtildiğine göre Facebook Microsoft tarafında en az $10 milyar seviyesinden değerlendirilmiş. Açıkcası Facebook'un $16 milyar seviyesinde değer gördüğünü duymuştum. Hatta benim duyumumu doğrular nitelikte Yahoo! News Reuters haberine yer vererek şirketin kurucusu ve CEO'su Mark Zuckerberg'in $15 milyar için ısrar ettiğini öne sürüyor.

Söz konusu haberin sonucu ne olur bilemiyoruz. Kişisel görüşüm Facebook'un kesinlikle önümüzdeki 2 ay içinde bir satın alma ile bir bölümünü elden çıkartacağı yönünde. Ama burada asıl önemli olan, YouTube'un satışı ile Türkiye'de video servisi furyası yaşanmasının ardından bugünlerde de arka arkaya yayına alınacağını tahmin ettiğim sosyal ağ servislerine hazırlıklı olmamız gerektiği.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.