Artık MyNet'in etkinlik ve mekan rehberi var!

Fesmekan.mynet.comBirkaç gün önce MyNet'in Feşmekan isimli bir servisi yayına sunduğu haberini aldım. Bunun üzerine servisi incelemeye başladım ancak bir süre sonra farkettim ki sitede şöyle bir cümle var "Feşmekan eski üye girişi". Biraz inceledikten, biraz da internette araştırdıktan sonra servisin bir zamanlar Fesmekan.net adresinden yayın yapmakta olduğunu öğrendim. Anlaşılan karşımda yeni bir satın alma haberi duruyordu. MyNet'ten konuyla ilgili bilgi istediğimde tahminimi doğruladılar ve Fesmekan.net isimli servisin satın alındığını ve fesmekan.mynet.com adresinden MyNet üye hesaplarını kullanır şekilde yayına alındığını bildirdiler. Malesef Fesmekan.net'i daha önce duymamıştım ve böyle bir satın almadan da haberim olmamıştı. :(

Bu açıklamadan sonra Feşmekan'a dönmem gerekirse, servis İstanbul'a özel etkinlik ve mekan rehberi. Cafe, bar, kültür merkezi, restaurant, konaklama gibi birçok kategori altında farklı mekanları kullanıcılarının değerlendirmesine açık olarak biraraya topluyor. Servis aynı zamanda etkinlik takvimi ile de sergi, bar programları, sahne sanatları gibi kategoriler altında şehrin hareketini takipçileriyle paylaşıyor.

Fesmekan.mynet.com

Feşmekan'ın iç sayfalarında kullanıcıların mekanları favorilerine eklemesi, mekanla ilgili fotoğraf göndermesi ve yorum yazması özellikleri sisteme dahil edilmiş. Etkinlikler için de "Kimler Gidiyor" bölümünün düşünülmüş olmasını önemli buldum. Burada Feşmekan'a kayıtlı kullanıcılar katılmayı düşündükleri etkinleri işaretleyebiliyorlar. Mekanlar bölümünde olduğu gibi burada da yorum yazma ve etkinlikle ilgili fotoğraf ekleme özellikleri bulunuyor.

Servisi genel olarak zengin içerikli ve ihtiyaç olan bir uygulama olarak görüyorum. Bu arada kategori bazında bir sayım yaptığımda, Feşmekan kapsamında şu anda toplam 806 farklı mekan listelendiği sonucuna ulaştım.

Fesmekan.net'in satış rakamı ile ilgili malesef bilgi sahibi olamadım. Ama eğer MyNet tarafından konuyla ilgili herhangi bir ek bilgi alırsam, paylaşıyor olacağım.

Bu arada tam Feşmekan ile ilgili yazımı hazırlarken aldığım bir telefonla İstanbul'a özel etkinlik ve mekanları kapsayan bir servisin yakında hayata geçirilecek olduğunu öğrendim. Hatta söz konusu yeni servis dahilinde gerçekten önemli ve fark yaratacak birkaç özelliğin de olduğu bilgisini aldım.

Görülen o ki sosyal şehir yaşamıyla ilgili önümüzdeki günlerde farklı girişimleri tanıyor olacağız. Bu da rekabetin sosyallik alanındaki yoğunluğunun artacağına bir işaret olarak düşünülebilir.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.