Doğuş Yayın Grubu A.Ş.'den Joost türevi uygulama: Sipru

Doğuş Yayın Grubu A.Ş.'den Joost türevi uygulama: Sipru

Doğuş Grubu'na bağlı NTVMSNBC internet üzerinden televizyon seyretmek, radyo dinlemek, programları oylamak, diğer izleyicilerle sohbet etmek, güncel haber ve borsa verilerini takip etmek özelliklerini kapsayan Sipru isimli bir uygulamanın testlerine başladı.

Son dönemlerde adından oldukça söz ettiren ve davetiyeleri değere binen Joost'u andıran uygulama şu an için sadece Windows işletim sistemli bilgisayarlarda kullanılabilmektedir.

Servis mevcut sürümünde 8 televizyon, 11 radyo kanalını bünyesinde barındırıyor.

Beta 1.0 sürümü web sitesi üzerinden indirilebilen Sipru'yu denemek isterseniz kısa bir üyelik formundan sonra uygulamaya sahip olabilirsiniz.

Henüz netleştirmesem de Sipru ile ilgili aldığım bir duyum, uygulamanın Doğuş Grubu tarafından hazır bir uygulama olarak yurtdışından satın alındığı yönünde. Ancak elbette burada ilginç bir durum yok. Şirketlerin yurtdışındaki tedarikçilerden ihtiyaçlarına yönelik yazılım talebinde bulunmaları son derece normal.

Kişisel görüşüm ülkemizde bu yönde bir uygulamanın sektöre sunulması önemli ve değerli bir gelişme. İlerleyen dönemlerde farklı şirketlerden benzer uygulamaların hayata geçirilecek olacağını tahmin etmek zor olmasa gerek.

Eğer yazımdan sonra şirketten herhangi bir geri dönüş olursa detayları buradan paylaşıyor olacağım. Malum şu an için şirketin Sipru ile ilgili çalışmaları ve planları ile ilgili fazla bilgim bulunmuyor.

SipruSipru

NOT: Sipru kurulumunda karşılaştığım bir problemden dolayı servisi tamamen incelemem ve test etmem mümkün olmadı. Sorunun ne olduğunu, benden mi uygulamadan mı kaynaklandığını anlayabilirsem görüşlerimi daha net olarak yazıyor olacağım. Eğer Beta 1.0 sürümünü indirip benzer sorunlarla karşılaşan ya da karşılaşmayıp ürünle ilgili fikirlerini paylaşmak isteyen arkadaşlar olursa memnun olurum. (Sipru)

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.