İzlesene.com yeni versiyonu ile beta yayına başladı

İzlesene.com yeni versiyonu ile beta yayına başladı

Türkiye'nin en popüler video paylaşım servisi izlesene.com'un birçok yeni özelliği bünyesinde barındıran bu yeni versiyonu henüz kapalı/özel beta aşamasında. Sadece Webrazzi okuyucularına özel sağlanan aşağıdaki linke tıklayan ilk 200 kişi beklemeden yeni versiyon testlerine dahil olabilecekler.

İzlesene.com Beta sayfalarına giriş için tıklayın.

Sistem, Webrazzi.com'dan giden ilk 200 kişiyi kabul edecek ve sonrasında 201. kişide otomatik giriş kapatılacaktır. Eğer ilk 200 kişi arasında yer almıyorsanız, karşınıza çıkacak olan ekrana e-posta adresinizi girerek izlesene.com'un size davetiye göndermesini bekleyebilirsiniz.

izlesene.com

İzlesene.com'un yeni versiyonunda ne özellikler geliyor ve ne tür değişiklikler var onları da kısaca belirtmek istiyorum.

Öncelikle sistemin yeni donanım ve yazılım altyapısı ile video işleme ve yayınlama çok daha hızlı olarak sunulabiliyor. Ayrıca izlesene.com'un yeni versiyonu birçok AJAX uygulaması sayesinde de kullanıcı deneyimini iyileştiriyor.

İzlesene.com'un video oynatıcısı da yeni versiyonda değişikliğe uğramış. Yeni video oynatıcısı geliştirilmiş özellikleri ile ses seviyesini hatırlatma, tam ekran izleme, kalan süreyi gösterme ve video sonunda ilgili videoları listeleme imkanlarına sahip.

izlesene.com

izlesene.com

Tasarım anlamında da büyük değişimler sergileyen yeni izlesene.com'da logo değişikliği, arayüz değişiklikleri, CSS ve XHTML sayfa yapısı kullanıcılara sunulmuş. Sistemde yapılan tüm tasarım ve uygulama bazlı değişiklikler servisin %80 daha hızlı yüklenmesine imkan tanımış. Ayrıca iki farklı tema izlesene.com kullanıcılarına zevklerine göre bir kullanımı şansı sunuyor. Beyaz ve Karbon olmak üzere iki temayı bünyesinde barındıran izlesene.com'da, incelemem esnasında benim kullandığım beyaz tema oldu. Ama karbon temanın görüntüsü de aşağıdaki görselde görülebilir.

izlesene.com

İzlesene.com'da yeni kullanıcı kategorileri de yer alıyor. Bu kategoriler yetenekli kullanıcılara komedyen, müzisyen, yönetmen, uzman gibi alanlar altında becerilerini sergileme şansı tanıyor.

Servisin beta süreci boyunca yeni eklemeler de sisteme dahil edilecekmiş.

Söz konusu yeni özelliklerin bence en dikkat çekeni, "Gruplar" özelliği. İzlesene.com içinde kullanıcıların grup oluşturabilmelerini sağlayacak olan özellik ilerleyen dönemlerde sisteme dahil ediliyor olacakmış.

izlesene.com

Burada izlesene.com'un yeni versiyonunda yer alan tüm yenilikleri detaylı olarak yazmak çok daha uzun bir yazıya sebep olacaktır. Bu yüzden sağlanan link üzerinden eski versiyonu ile neredeyse tamamen farklı olan yeni versiyonu sizlerin incelemesi daha uygun olacaktır.

Yazımın başında belirttiğim gibi ilk 200 kişi Webrazzi'ye özel sağlanmış olan linkten izlesene.com'un yeni versiyonuna giriş yapabileceklerdir.

Son olarak bu linkin çalışma prensibinden kısaca bahsetmek istiyorum.

  • Linke tıkladığınızda sağlanacak olan erişim sadece kullanılan bilgisayarınıza özel ve onunla sınırlı olacaktır.
  • 200 kişi limiti dolduysa, davetiye talebi için beta.izlesene.com adresine yönlendiriliyor olacaksınız.
  • Sisteme giriş yaptığınızda dilerseniz eski ve yeni versiyon arasında ana sayfa üzerinden geçiş yapabilirsiniz.

Benim başarılı bulduğum yeni versiyon ile izlesene.com'un video paylaşım alanındaki çıtayı yükselttiğini düşünüyorum.

İzlesene.com Beta sayfalarına giriş için tıklayın.

GÜNCELLEME 1: İzlesene.com Beta sayfaları için sağlanan 200 davetiye limitinin çok kısa sürede tükenmiş olması sebebiyle bugün öğle saatlerinde Webrazzi'ye özel 100 davetiye daha sağlandı. Giriş yapamayan arkadaşlar izlesene.com'un yeni versiyonunu deneyebilirler.

GÜNCELLEME 2: 200 kişilik limitin üstüne sağlanan 100 kişi limiti de bitmiş. İzlesene.com'dan Webrazzi'ye özel son olarak 150 kişi için daha giriş yetkisi aldım. Buyrun izlesene.com betasına. Bu da biterse sanırım daha fazla olamayacak.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.