İstanbul trafiğini arabalara kapatalım!

İstanbul trafiğini arabalara kapatalım!

Böyle konularda elimden geldiğince kontrollü davranmaya çalışıyorum ancak Fatih 2.Asliye Hukuk Mahkemesi’nin 2007/195 numaralı kararıyla ülkemizden Wordpress.com sitelerine erişimin engellenmesini kabul etmek mümkün değil.

Wordpress.com alan adına Türkiye'den erişiminin engellenmesi ile birçok blog sahibi mağdur duruma düştü. Büyük olasılıkla kısa sürede bu karar da iptal edilir. Ama konu bu değil!

Çok fazla detaya girerek, yorum yapmak istemiyorum. Sadece şunu söylüyorum.

Sayın ilgili kişi/kişiler, Wordpress.com ücretsiz blog açabilmek için kurulmuş dünyanın en popüler servislerinden birisidir. Size gelen 1-2 şikayet sitenin tamamı ile ilgili değil, sadece Wordpress.com'dan ücretsiz olarak alınmış alt sitelerle ilgilidir. Yani siz SikayetAlanBlog.wordpress.com adresini engellemek için wordpress.com'un tamamını engelliyorsunuz.

Daha genel bir anlatım yapmam gerekirse. Hotmail ya da Gmail gibi servislerin birinden gönderilmiş suç teşkil eden e-posta'ya karşılık Hotmail ve Gmail'e erişimin engellenmesi gibi birşey oluyor yaptığınız.

Hatta anlatımı iyice basitleştireyim. Verilen kararın özü şöyle bir noktaya geliyor. İstanbul'da bir trafik kazası sonucunda, arabalar trafik kazasına sebep oluyor diye, trafiği arabalara kapatıyorsunuz.

Anlatabildim mi?

Bu kararları düzgün bir temele oturtmanın zamanı bence geldi de geçiyor. Bu konunun muhattabı kimse, bence yakın zamanda birkaç konuya hakim kişiyi karşısına alıp fikirlerini alsın ve bir daha böyle traji-komik durumlarla karşılaşılmasın.

Çünkü gerçekten hem trajik hem de komik bir durum!

GÜNCELLEME 1: Evet başlıyoruz. Dünya gündeminden erişimin engellenmesi haberleri.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.