Yonja'dan yeni bir servis Nolyo

Nolyo.comÜlkemizin en popüler arkadaşlık ve sosyal ağ servislerinden olan Yonja, yeni bir servisi kullanıma açtı.

Nolyo adını verdikleri servis, dünya çapında son dönemlerde büyük ses getiren Twitter modelinde çalışan bir uygulama.

Nolyo'nun amacı yaratıcıları tarafından "kullanıcılarının arkadaşlarına ve tüm dünyaya nerede, ne yaptıklarını kolay ve hızlı olarak duyurmak" olarak özetleniyor.

Yonja'nın kurucusu Kerim Baran'dan aldığım davetiye ile haberdar olduğum Nolyo, son derece sade ve kullanışlı arayüzlere sahip.

Nolyo.com

Nolyo'da Twitter'dan farklı olarak SMS ile entegrasyonlu bir mesaj takip sistemi bulunmuyor. Ayrıca servisin çok yeni olmasından dolayı olsa gerek henüz RSS entegrasyonu da göremedim.

Ancak bunun yanında Nolyo'ya mesaj göndermek için farklı seçenekler sunulmuş. Şu an için e-posta, Google Talk ve direk site üzerinden servise mesajınızı göndermeniz mümkün.

Takip etmek için ise, dilerseniz tüm Nolyo kapsamındaki kullanıcıların mesajlarını, dilerseniz de sadece arkadaş listenizdeki kullanıcıların mesajlarını site üzerinden izleyebilirsiniz.

Yonja'nın mevcut kullanıcı kitlesinin Nolyo'ya yönelmesi ile servisin kısa sürede popüler olacağına eminim. Ayrıca kullanımına katılacağını tahmin ettiğim ek özellikler ve sadeliği ile de çok daha geniş gruplara yayılacağına inanıyorum.

Henüz çok yeni olan Nolyo'yu incelemenizi ve ileride çok ses getirecek olan bu servisin ilk kullanıcıları olmanızı tavsiye ediyorum.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.