ekolay.net harita servisinin beta gösterimi!
Araçlar

ekolay.net harita servisinin beta gösterimi!

Henüz yayına alınmamış ve aldığım bilgiye göre üzerinde çalışmaları yoğun olarak süren ekolay.net'in harita servisinin ilk görüntüleri tarafıma ulaştı.

haritasitesi.ekolay.net adresinden inceleyebileceğiniz servis hakkında şirketten aldığım bilgilere göre sistem verileri İki Nokta isimli firma tarafından sağlanmaktaymış.

Önümüzdeki hafta tam anlamıyla beta yayınına başlayacak olan servisin özellikleri ekolay.net'in planları dahilinde şekillenirken, kullanıcılardan gelen geri bildirimler ile de genişletilecekmiş.

ekolay.net harita

Planlanan çalışmaların ilk fazında şehir rehberi, sinema, etkinlik takvimi ve kullanıcıların kendi haritalarını oluşturarak paylaşmalarına olanak tanıyan özellikler haritaya entegre edilecekmiş. Bunların yanında elbette adres, okul, nöbetçi eczane, hastane, karakol arama gibi fonksiyonaliteler de servisdeki yerini alacakmış.

ekolay.net harita

ekolay.net'in harita servisi ile bu tür uygulamalara ihtiyaç duyabilecek tüm girişim, proje ve şirketlerle işbirliğine hazır olduğunu da söyleyebilirim.

Eğer söz konusu harita servisinin içeriği güçlü ve verileri de farklı platformlar ile kolaylıkla paylaşılabiliyor olursa, ülkemiz için lokal çözümler açısından değerli bir çalışma olacağını düşünüyorum.

Ayrıca, ekolay.net'in özellikle Webrazzi okuyucularının görüş, fikir ve önerilerini duymak ve değerlendirmek istediğini de belirtmek istiyorum.

Servisi incelemek isterseniz buradan ulaşabilirsiniz.

Yorumlar (3)
  1. geçekten çok güzel servis görüntüsünde ama ya benim explorerdaki bir sorundan dolayı yada gerçekten koymamışlar mesela fastfood diyor adresi var ama adı ve onlara ulaşmamıza yardımcı olacak bir telefon numarası yoktu ayrıntılar yazıyor tıkladım ama bir şey gelmedi yani dediğim gibi belki bunlar var ama benim internet explorer mı açmadı acaba. ayrıntılar kısmında eğer varsa firmaların kurum ve kuruluşların web sitelerinin linkleride konabilir.

  2. Mehmet Kadayifçi Mehmet Kadayifçi

    Bahsetmiş olduğunuz ayrıntılar sistemde bilinçli olarak gösterilmemekte. Çünkü bu sistemin bir reklam platformu olması öngörülmekte. Yani işletme sahibi bu bilginin sistemde gözükmesi için bir ücret ödeyecek. Fakat arama yaparken detaylı adını yapsanız dahi sistem bunu bulabilir. Siz belki bakarken bakkal olarak görürsünüz ama ararken "ahmet bakkal" olarak arayabilirsiniz.

  3. gayet güzel bir harita olmuş. işe yarıyacaktır.