Altivi'ye rakip geldi, SenKazan.com!

SenKazan.comSenKazan.com, yayına girmesi ile büyük ses getiren ihale modelli ürün satış servisi Altivi'ye benzer yapıda çalışan yeni bir girişim.

Motorlu Araçlar, cep telefonu, elektronik kategorilerinde ihalelerin yer aldığı SenKazan.com'da, ayrıca "Diğer" kategorisi altında farklı ürünler de yer alıyor.

Servisin "Sık Sorulan Sorular" bölümünden aldığım bilgilere göre:

Altivi'den farklı olarak SenKazan.com'da ihalelerin alt katılımcı sayısı ya da süresi dolmadan teklifler sonuçlanmıyor.

Sitede ayrıca ihale süresi boyunca söz konusu katılımcı sayısına ulaşılamaması durumunda katılımcılara katılım ücretlerinin geri ödendiği belirtiliyor.

SenKazan.com

SenKazan.com'u incelediğimde henüz tamamlanan bir adet ihale olduğunu gördüm.

Altivi'ye son dönemlerde özellikle ticari katılımcıların ilgisini göz önüne aldığımda, SenKazan.com'un da bu kitleyi bünyesine çekmesi ile ilgi görebileceğini düşünüyorum.

Ancak alt katılımcı sayısının yakalanamaması durumlarında ihalelerin sonuçlanmayacak olması bu tür kullanıcı kesimi için tercih edilmeyebilir.

Ticari katılımcı olarak tanımladığım profili kısaca açıklamam gerekirse. Altivi'ye toplu teklifler vererek kazandıkları ihalelerdeki ürünleri, GittiGidiyor.com gibi servisler üzerinden satışa sunan kullanıcılardır.

SenKazan.com'un bu alanda modelleme olarak fark yaratacak özelliklere sahip olması durumunda rekabeti sağlayabileceğini düşünüyorum. Henüz yüksek sayıda oyuncunun olmadığı bu alanda fark yaratmak ise ilerleyen dönemlere kıyasla çok daha zahmetsiz olacaktır.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.