Digg'de ayaklanma...!

Digg'e HD DVD'nin kırılması için gerekli olan kodun gönderilmesi ve sitenin moderatörleri tarafından mesajın silinmesi ile olay patlak verdi.

Birçok kullanıcı Digg'e söz konusu kodu göndermeye başladı, tüm ana sayfa neredeyse bu haberle doldu, bu haberi gönderen kullanıcıların üyelikleri donduruldu ve Digg'in CEO'su Jay Adelson bir açıklama yaptı. Açıklama ortamı iyice gerdi ve son olarak Digg'in yaratıcısı Kevin Rose blogundan çok önemli bir açıklama daha yaptı.

Açıklamasında artık konuyla ilgili haberlerin ve yorumların silinmeyeceğini, buna karşılık oluşacak her türlü soruna Digg'in direneceğini, eğer kaybedecek olurlarsa en azından denemiş olacaklarını dile getiriyor.

Ben burada konunun daha fazla detayına girmeyeceğim çünkü benden çok daha derinlemesine incelemiş olan Spineless var. Detaylı bilgiyi buradan alabilirsiniz.

Sadece şunu söylemek istiyorum.

İnternetin gücü, toplulukların gücü, Web 2.0 ve kullanıcının içeriği oluşturması denildiğinde nasıl bir güçten bahsettiğimizi daha net algılayabilmemiz için Digg'deki ayaklanma çok önemli bir örnek olmuştur.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.