YouTube Türkçe bilen personel arıyor!
Genel

YouTube Türkçe bilen personel arıyor!

YouTube'un Monster'da yayınlanmış olan 3 Nisan tarihli iş ilanı dikkatimi çekti.

Şirket San Bruno, California'da çalışacak Türkçe bilen "Online Operations Associate" arıyormuş. (bkz. ilan) İlanda yazıldığı kadarıyla Türkçe pozisyonun yanında Portekizce ve Japonca bilen kişiler de aranmaktaymış.

Pozisyon detayları incelendiğinde YouTube'un yoğun Türk internet kullanıcısı popülasyonu dahilinde bir tür yapılanmaya gittiğini görebiliyoruz. Belki dünyanın en popüler video servisi yakında Türkçe versiyonunu da yayınlar. Kim bilir?

Şimdilik sadece dikkatimi çektiği için paylaşmak istedim.

Yorumlar (6)
 1. Mastermax Mastermax

  Yorumları denetlemek için kullanılırsa süper olur. Yorumlar küfür dolu.

 2. ...ama wikipedia tarzı-katılımlı bir site olsa, belki daha temiz bir site olabilir...

 3. arkadaşlar youtube'la ilgili çok değişik bir fikir geldi aklıma, http://www.natro.com/markatescil/ adresinden youtube ile ilgili bir bilgi gelmiyor, biri youtube'ın isim hakkını üstüne alacak, daha sonrada dava açıp telekom'dan dns ayarlarını kendi sunucusuna yönlendirecek, acaba nasıl olur. Türkiye'de herşey olabilir! yani anlayacağınız; YouTube'un biran evvel Türkçe bilen personel bulması gerekiyor.

  not: Sizlere aktardığım bilgiler-fikirler, tavsiye niteliğinde olup, ... Verilen bilgilerin-fikirlerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir...

 4. Yorumların denetlenmesi imkansız gibi birşey.Bimlerce Türkçe video var ve anlamlı anlamsız hev videoda da küfür var.Ayrıca yabancı videolarada çok Türkçe küfürler yazılıyor.Nasıl bir zeka nasıl bir mantıksa bu insanlardaki?

 5. Hafriyat Hafriyat

  imkansız binlerce eleman alması lazım

 6. Türk Personel Türk Personel

  Türk personel bulmak biraz sıkıntılı olabilir, Türkçe bilende ne kadar denetleyebilir tartışılır.