iNDRAGANDi'den her gün yeni bir fırsat!

iNDRAGANDi'den her gün yeni bir fırsat!

iNDRAGANDi "Her gün yeni bir fırsat" sloganıyla çalışmakta olan bir tür alışveriş sitesi.

Sitede her gün öğlen 12:00'de yeni bir ürün piyasanın altında bir fiyata yayınlanıyor ve sınırlı sayıdaki stoklar tükenene kadar dileyen müşteriler söz konusu ürünü satın alabiliyorlar.

Dünyadaki örneklerinden Woot.com ile aynı modelde çalışan iNDRAGANDi'nin ek özelliklerinin de Woot.com ile büyük benzerlikler taşıdığını söyleyebilirim. Uzman olmasam da tasarım olarak ise iNDRAGANDi'yi daha sıcak buldum diyebilirim.

Indragandi.com

iNDRAGANDi'nin kısa süre önce yayına başlamasına rağmen, katılımcı ve alışveriş yapan bir kullanıcı daha doğrusu müşteri kitlesine sahip olduğu da ortada. Ürünlerin her gün öğlen 12:00'de yayına alındığını göz önüne aldığımızda, incelemeye başladığım 15:00 civarında günün ürünü tükenmişti, hatta ürün yorumlarında 48 kayıt bulunuyordu.

Bu fikrime bir destek de servis kapsamında her ürün için sunulan satış istatistiklerinden geliyor. Günün ürünü için baktığımda aynı üründen 1 tane alan %79, 2 tane alan %14 ve 3 tane alan %6 çoğunluk olduğunu gördüm. Bu istatistik sayfalarında ürünü satın alan kullanıcıların sisteme ne zaman üye olduğu ve daha önce kaç alışveriş yaptığı da yayınlanıyor.

Belirtmeden geçemeyeceğim, "indragandi yapmak" diye de bir söylem geliştirilmiş ve bu söylem marka ile özdeşleştirilmiş. Sistem üzerinden alışveriş yapan kullancılar aslında indragandi yapmış oluyorlarmış.

iNDRAGANDi'nin günün ürünü dışında indragandicast ve Blogdragandi isimli iki bölümü daha bulunuyor.

indragandicast, günün ürünü hakkında kaydedilmiş eğlenceli ses kayıtları, Blogdragandi ise servisin kurumsal blogu oluyor.

Kısa incelememde hem sistem, hem de satışlar bazında başarılı bulduğum iNDRAGANDi'nin, eğlenceli bir servis olması da diğer bir konu.

Günün ürününü takip edebilmek için RSS desteği olması da ayrıca hoşuma giden bir yaklaşım oldu.

Kişisel fikrimi soracak olursanız, iNDRAGANDi'yi beğendim ve RSS'lerine kayıt oldum. İlerleyen dönemler servisin geleceğini bizlere gösterecektir. Ancak sizlerin de servis hakkındaki görüşlerinizi merak ettiğimi söylemeliyim. Paylaşırsanız sevinirim.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.