Yoktu.com farklı alanlarda servisler sunuyor
Araçlar

Yoktu.com farklı alanlarda servisler sunuyor

Farklı yeni nesil web servislerini tek bir çatı altında toplayan Yoktu.com'dan kısa bir süre önce haberdar oldum.

Şu an için 3 farklı servisi bulunan Yoktu.com'un servisleri arasına sürekli yenileri ekleniyor

Yoktu.com FeedMaker, Yoktu.com Podcast ve Yoktu.com MobilRSS servisleri ile ülkemizde henüz rekabetin yoğun olmadığı alanlarda ürünler geliştirilmiş.

Öncelikle Yoktu.com Feedmaker ile başlamam gerekirse.

Yoktu.com FeedMakerServis RSS desteği olmayan web sitelerine bu özelliği ekleyerek kendilerine özel bir RSS kaynağı oluşturuyor. Gerçekleştirdiğim testlerde çok başarılı olduğu web siteleri olmasının yanında, site içindeki her linki RSS kaynağına dahil etmesinden dolayı başarısız bulduğum sonuçları da oldu diyebilirim. Ancak servisin zaten henüz alpha aşamasında olduğunu da unutmamalıyız.

Genel anlamda baktığımızda hem ülkemizde giriş yapılmamış bir alan olması hem de geliştirmeye açık bir uygulama olmasından ötürü potansiyel gördüğüm bir servis diyebilirim.

Yoktu.com PodcastYoktu.com Podcast ise kendi podcast favorilerinizi RSS kaynakları ile listelemeniz ve servis kapsamında yer alan oynatıcı ile dinleyebilmenizi sağlayan keyifli bir uygulama. Ülkemizde gelişmekte ve hatta gelişecek olan podcast içeriğini desteklemesi ve servis yapısı itibari ile sorunsuz kullandığım Yoktu.com Podcast, yabancı rakipleri karşısında tercih edilir olabilir mi onu bilemiyorum. Ama sahip olunan altyapının geliştirilmesi ile değer yaratabilecektir.

Yoktu.com Podcast dahilinde yer alan hazır podcast kaynaklarına da göz atmanızı öneririm, hoşunuza gidecek içerikler bulabilirsiniz.

Son olarak Yoktu.com MobilRSS adından da anlaşılabileceği gibi cep telefonu gibi taşınabilir cihazlarınızdan takipçisi olduğunuz RSS kaynaklarına bu tür cihazların ekranlarına uygun olarak şekillendirilmiş görüntü ile ulaşmanızı sağlayan bir servis.

Servisi incelediğinizde daha iyi anlaşılabileceğini düşündüğüm Yoktu.com MobilRSS'den, dilerseniz servisin bünyesinde yer alan hazır içerikleri, dilerseniz kendi gireceğiniz RSS kaynaklarını kullanarak faydalanabilirsiniz.

Standart web tabanlı RSS okuyucularda görseller ile genişleyen sayfa düzenlerinde, MobilRSS ile sadece yazı içeriklerini alabiliyor ve cep telefonunuzun ekranına uygun düzenlenmiş boyutlar ile istediğiniz içeriği rahatlıkla okuyabiliyorsunuz.

Yoktu.com'un mevcut servislerine yenilerini eklemeye devam edeceğini belirtmiştim. Özellikle bu tür farklı alanlarda girişimlerini ve daha da önemlisi teknolojileri geliştiriyor olmaları kendilerine uzun vadede mutlaka değer katacaktır.

Yorumlar (4)
 1. Ismail Ismail

  benim 3 aydır takip ettiğim bir site guvenilir olmasının yanında mail attıgında hemencik geri donuyorlar

  bu arada http://www.woot.com/ ile http://www.bendeistiyorum.com/index.php aynı şirketmi anlamıs degilim

 2. Ihsan Ihsan

  Özellikle burada benim dikkatimi çeken indragandicast kısmında günün ürünü hakkında kaydedilmiş eğlenceli ses kayıtları .Bizim bir ürünün satışını arttırmakla ilgili insanlara önerdiğimiz en ciddi araç , ürünle ilgili müşterilerin yapmış olduğu yorumları almak ve bunu potansiyel müşterilere aktarmak . Bu sayede ürün kendi kendine satılacaktır . Sizin bişey yapmanıza gerek kalmaz .Ürünün yarattığı değeri en iyi müşteri anlatır , satıcı değil. Bu anlamda konsept olarak ileri düzeyde bir site diyebilirim . Başarılar

 3. Mükümmel Mükümmel

  Bu servislerin önü açık bence web2.0 sayesinde gelişen teknolojiyi iyi yorumlamışlar ve gördüğüm kadarıylada geliştiriyorlar. Tebrik Ederim.

 4. Beyaz Sayfa Beyaz Sayfa

  Gerçekten çok güzel iş çıkarmışlar. Çok hoşuma gitti. Destekliyorum.

Webrazzi Kariyer
Bütün Pozisyonlar
Webrazzi Etkinlikleri