YouTube'e erişim mahkeme kararıyla engellendi!

YouTube'e erişim mahkeme kararıyla engellendi!

YouTube Engelleme

Atatürk'e hakaret içeren videoların YouTube'de yer alması ve bunun ispatlanması üzerine İstanbul Nöbetçi 1. Sulh Ceza Mahkemesi YouTube'e erişimin engellenmesi kararını kabul etti.

YouTube bu karara karşılık hemen bir açıklama yaparak videoların sistemden kaldırıldığını ve tekrar yayınlanmaması için elinden geleni yapacağını bildirdi.

“YouTube olarak, bu tarz hassas konularda çok dikkatli olmaya özen gösteriyoruz. Bu tip sorunlar internetin uluslararası bir fenomen haline gelmesinden dolayı daha karmaşık bir hal almaktadır. Teknoloji bir taraftan tüm dünyada bilgilere erişim imkanı sağlarken, kültürel farklılıkların da ortaya çıkmasına neden olmaktadır. YouTube olarak, dünyanın farklı yerlerinden insanların çektikleri videoları güvenli ve kurallar çerçevesi içerisinde paylaşabilecekleri bir ortam yaratmaya çalışıyoruz. Türkiye’deki yasal mercilerin, söz konusu videonun her türlü kopyasını YouTube’den kaldırmak için gösterdiğimiz çabanın farkında olduğuna inanıyoruz ve videonun bir daha yayınlanmaması için gerekli çalışmalarımızı devam ettiriyoruz.”

Konuyla ilgili NTVMSNBC'de yer alan habere buradan ulaşabilirsiniz.

Güncelleme 1: Haber dünya basınında geniş yer bulmasının ardından, TechCrunch'a da konu oldu. Güncelleme 2: Mashable da kararı haber yaptı.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.