KolayCevap.com'a sorun kullanıcıları cevaplasın
Eğlence

KolayCevap.com'a sorun kullanıcıları cevaplasın

KolayCevap.comKolayCevap.com adından da anlaşılabileceği gibi bir tür soru cevap servisi. Dünyadaki örneklerini düşündüğümde aklıma ilk olarak askeet.com ve Yahoo! Answers geldi.

Sistemin standart soru ve cevap bölümü dışında "En iyi cevap" ve "Puan Sistemi" gibi özellikleri de bulunuyor. Kullanıcıların sorduğu sorulara elbette yine KolayCevap.com'un kullanıcıları tarafından cevaplar gönderiliyor. Soruyu soran kişi verilen cevaplar içinden en iyisini seçebileceği gibi, en iyi cevap kullanıcılar tarafından oylama ile de belirlenebiliyor.

Puan sisteminde ise, sitede gerçekleştirilen birçok aktiviteden kullanıcılar puan topluyor. Cevabı en iyi seçilen kullanıcı, soru soran kullanıcı, cevap veren kullanıcı hatta sorusuna cevap bulamayan kullanıcı bile KolayCevap.com'dan belirli oranda puan kazanıyor.

Tasarım olarak başarılı ve kullanışlı bulduğum servis kısa sürede etkileşimli modeli sayesinde içeriğini genişletmiş gibi gözüküyor.

KolayCevap.com

Bana göre sistemin en keyifli bölümlerinden birisi de, kuşkusuz pazarlama adına KolayCevap.com'a değer katmıştır, ünlülerden ödüllü sorular bölümü.

Şu an için bu bölümde Yaşar ve Avrupa Yakası'nın KubilayVural Çelik'ten sorular yer alıyor ve kullanıcılardan oldukça ilgi görümüş gibi görünüyor.

Açık söylemek gerekirse böyle bir servisin ülkemizde nasıl bir seviyeye gelebileceğini kişisel olarak merak ediyordum. Sanırım KolayCevap.com önümüzdeki dönemlerde benim merakıma da cevap bulacak.

Eğer kullanıcı yoğunluğunu sağlayarak başarılı olursa, özellikle farklı reklam modellerinin uygulanabilecek olmasının avantajı ile gelir elde edebilir düşüncesindeyim. Sonuçta ağızdan ağıza pazarlama adına reklamveren için soru sormak güzel olabilir herhalde.

Yorumlar (20)
 1. ya sizee bi sorum var

  web adresimi nasıl düzenleyebilirim

 2. web adrresimi lütfen inceleyiniz

 3. yanlış bir denetim sonucu yazık etmişler. heralde çok kullanıcımız olsun kaygısıyla "dün akşamki maç kaç kaç bitti" gibi sorulara dahi onay vermişler. en azından yazım kurallarına uyulmasını sağlasalarmış. ağır bir chat ağzı ve muhabbet amaçlı bir kullanım gördüm ben. oysa biraz daha üstüne eğilselerdi daha yavaş ama daha seçkin bir kullanıcı kitlesi olurdu, iyi de olurdu.

 4. 1Punisher1 1Punisher1

  ben bu siteye 3 aydır üyeyim.Ve bu siteye hergün isteyerek büyük bir zevkle giriyorum.Gerçekten soru-cevap sitesi olmasının yanı sıra,yeni arkadaşlıkların da oluşmasını sağlayan bir site.Sitede ben şimdiye kadar herhangi bir seviyesizlik de görmedim.Sonuç olarak herşeyiyle mükemmel hazırlanmış bir site.

 5. ben sitede dolaşıyorum ve açıkcası keyif alıyorum, adından anlaşılacağı üzere kolay sorular , kolay cevaplar mevcut sitede , yani kullanıcıyı yormadan eğlence tadında hazırlanmış hoş arkadaşlıkların kurulduğu ve oldukça da düzeyli arkadaşlıkların bulunduğu bir site ben tavsiye ederim..

  gereksiz sayılabilecek soru bile olmayan sorulara yer verilmiyor , kişisel sataşmalara asla izin verilmiyor bence hoşş :)

 6. Fatih Doğuş Doğukan Fatih Doğuş Doğukan

  site çok eğlenceli olmakla beraber, gitikçe artan bir ciddiyete de bürünüyor, bunun siteyi biraz yavaşlatacağını düşünsemde aslında, eski üyeler tarafından hazırlanan hınsırca sorular sayesinde, eğlence yine hat safhada bulunacaktır.

  düzenli olarak takip etmem bir yana, orda oluşturulmuş arkadaşlık bağları da fazlasıyla belirgin duruyor.

  14 şubat itibariyle sewimsizbilgin ve bedia nickli arkadaşlar birbirlerine çiçek göndermeyi ihmal etmememişler.

  bunu sitenin pano bölümünden öğrenmek, sitenin artık eğlenceye daha fazla, ama farklı bir alan ayırmış olduğunu gösteriyor.

  ayrıca şuda bir gerçek ki birbirlerine çiçek gönderen arkadaşlar, kiometrelerce uzaklıktalar, ve birbirlerini henüz hiç görmediler.

  sadece sıkı bir arkadaşlık ve samimiyetin yaşanılmasını sağlayan site tebrik edilmeyi fazlasıyla hak ediyor.

 7. Nurhayat Nurhayat

  siteyi ben de çok beğendim. eski sorulara baktık ilk başlarda bu kadar geyik sorular yokmuş. sonradan biz yine türklüğümüzü göstermişiz :)

  en son girdiğimde bir uyarı çıktı. bundan sonra geyik sorularınızı pano diye bir bölüm açtık oraya yazın diyorlar. sitedeki soru kalitesini yükseltmek istiyoruz diyorlar. sanırım site sahipleri de bundan rahatsız olmuş ve önlem almaya çalışıyorlar. sonuç olarak güzel bir çalışma olmuş...

 8. Servis çok güzel hazırlanmış. Hem altyapısıyla hem de tasarımıyla. Fakat sanki fazla laubali soru ve cevaplar var. Servisin yanlış kullanıldığını düşünüyorum. Uzun süredir yayında olan Sorucevap.com gibi bir ciddiyet göremedim sitede.

 9. Derin Derin

  Bende siteyi uzun zamandır kullananlar arasındayım. Anladığım kadarıyla sorucevap kadar ciddi durmak istemiyorlar. Soru sorarken de, sorulara cevap ararken de biraz eğlenmek isteyenler için birebir diyebilirim. Ayrıca soru ve cevap yazarken herhangi bir sınırlama yok, sadece düşünün ve nasıl istiyorsanız öyle yazın. Ama bazen üyeler (kendilerini soru sormak zorunda hissettiklerinden olacak) resmen soru uyduruyorlar. Sanırım insan beynini çalıştırmaya da birebir...

 10. Nakoayak Nakoayak

  her sey super arkadaslık kardeslık sewdıgım ınsanı bıle buradan tanıdım ınanın sıte bagımlılık yapıo ama tek eksık bence radyoo bıde yonetım sıkayetlerı kale almıyo ınsan cvp yazar belkı bunu bıle kafalarına gore sılerler :)

 11. bu site bir harika....asıl amacı bir tarafa çok güzel insanlar tanıdım..kolaycevap ailesi diyoruz kendimize....%100 eğlence.her yaştan üyesiyle devam ediyoruz bakalım.

 12. Bu sitede ön planda olan eglence... Sorulara verilen cewaplarin eşliginde oluşmuş olan dostluklari düsünmeniz bile mümkün degil, insanlar tanimadigi insanlari görmek icin kilometrelerce yol katederek birlikte olup buluşmalar bile düzenlediler. Bende eski üyelerinden olmamla beraber yönetimin haksız eleştiri oklari yüzünden siteyi birakanlardanım. Yönetimden beklentilerim vardi ama güncelleme olarak degil sadece atişmalarin önüne gecebilip, sürekli online olabilmeleri. Kullanicilarin yönetime yardimci olmalarini saglamak gerekirdi... Ve birazda onlara saygı şarttı bu siteyi bu hale getirenler ilk 100 kişi denilen kimselerdir bu böyle bilinsin...

 13. Ehlace = Açelya Ehlace = Açelya

  bence herkesin üye olması gereken bir site bilgi, birikim, eğlence, zevk, neşe, dert, keder herşeyi paylaşabilirsiz. arkadaşlık dostluk ne ararsanız hepsi burda var bence bir üye olun bişey kaybetmezsiniz çok şey kazanırsınız... aklına takılan soru mu var sor online üyeler anında cevaplasın :) kolaycevaplar olsun herkese:))

 14. Alemci_Pasali Alemci_Pasali

  cok guzel bii sitee ben 2 hafta olduu uye olalı

 15. Şen_Şen:) Şen_Şen:)

  ufku genişleten bir site tesekkürler....

 16. bir ihtiyacı karşılayacağı kesin dahada geliştirilebilir

 17. 1Punisher1 1Punisher1

  ben bu siteye 9 aydır üyeyim.Ve bu siteye hergün isteyerek büyük bir zevkle giriyorum.Gerçekten soru-cevap sitesi olmasının yanı sıra,yeni arkadaşlıkların da oluşmasını sağlayan bir site.Sitede ben şimdiye kadar herhangi bir seviyesizlik de görmedim.Sonuç olarak herşeyiyle mükemmel hazırlanmış bir site.

 18. Bu sitenin davet maili geldiği zaman şöyle uzaktan bir bakmak için girmiştim. Sonra bir soruya cevap yazayım derken kendimi kolaycevapın içinde buldum. Hayatımda sanal ortamda bir gerçek ailem ilk kez bu sitede olmuştur. Ben böyle bir siteyi bir daha bulacağımı sanmıyorum.

  Geyik olayını söylemiş bazı arkadaşlarım. Ciddi sorularda var ama sürekli ciddi bir ortamda nasıl eğlenmeyi bekler insan? Sonuçta bu hayat size bu kadar ciddi bakıyor mu ki siz onu bu kadar ciddiye alıyorsunuz? Bırakında biraz eğlenelim. Eğlenmek içinde kolaycevap yeter...

 19. sitenin ilk açıldığı günden beri üyesiyim.gerçekten çok eğlenceli,çok faydalı bir site.arkadaşlıkları,kavgaları,paylaşımları en önemli özellikleri bu sitenin :)

  buyrun , bekleriz ;)

 20. merhaba,

  soru cevap sitelerinde bir atış var

  sendesor.com

  birsorusor.com

  kolaycevap.com

  sorucevap.com

  bunun nedeni nedir sizce çok merak ediyorum