Monster Türkiye yayında
Kariyer

Monster Türkiye yayında

Monster TürkiyeDünyanın en büyük insan kaynakları sitelerinden Monster artık Türkiye'de.

Yaklaşık 4-5 ay önce kulağıma gelen bir duyumdu ve bugün tamamen şans eseri Türkiye web sitelerinin www.monter.com.tr adresinden yayına alındığını öğrendim.

Kariyer.net, Yenibiris.com, SecretCV.com ve InsanKaynaklari.com servislerinin bu alanda başı çektiği ülkemizin insan kaynakları sitelerinin yanında Monster Türkiye'nin ne kadar sürede nasıl bir noktaya geleceğini merakla takip ediyor olacağım.

Özellikle bu alanda rekabetin global bir katılımcı ile büyüyor olması servislerin kendisini yenileme çalışmalarının da artarak sürmesini sağlayacaktır.

Acaba sırada SimplyHired.com ve Indeed.com tadında servisler mi olacak?

Yorumlar (5)
 1. Ibrahim Demir Ibrahim Demir

  Gerçekten ilgi çekici bir gelişme.Bu konuda pastadan pay alanların artması iyi olacaktır bizim adımıza. En azından diğerleri de servislerine bir çeki düzen vereceklerdir. Tabi Monster Türkiye'nin kimlerle ortaklık kuracağı da önemli.Zamanla Yenibiris.com'un yaptığı gibi bir gazeteyle de anlaşıp ulaştığı kitleleri arttırabilir.Bu arada 800 binden fazla iş alanı olduğu yazıyor hakkında bölümünde o da dikkatimi çekti.

  Biz iş arayanlar için de servis sayısının artması demek CV upload etme yada doldurma konusunda biraz sıkıntı demek

  Keşke şunları bir web servisi olarak yapsalarda tek bir uyuglamadan CV 'mizi hepsine gönderebilsek.

  Hayırlısı olsun hepimize...

 2. Ziddo Ziddo

  Ben 1 ay kadar önce superonline'da bannerlarını görmüştüm. Yanlış hatırlamıyorsam, banner'da iş imkanlarının çokluğu ve yurtdışında çalışma fırsatları ile ilgili mesajlar vardı. Bu yönleriyle kullanıcıları kendilerine çekmeyi hedefliyorlar.

 3. Ibrahim Demir Ibrahim Demir

  Tahmin ettiğim gibiymiş. Yurtdışındaki iş imkanlarını arkalarına alacaklar.

  Bence Türkiye'deki yurtdışında çalışmaya sıcak bakan kesimin ilgisini çekecek.

  Bizlere gidip yahoo jobs dan iş aramak garip geliyor ama Monster Turkiye gibi bir kaynaktan iş aramak daha sıcak gelecektir insalara.

  Bu durum acaba diğer sitelerde neleri tetikler onlar da farklı ülkelerden iş imkanlarını ülkemiz insanına sunarlar mı merak ediyorum açıkcası

 4. Monster Turkiyedeki iş ilanı veren firmaların ilanlarını yayımlıyor. Yurt dışındaki ilanlar için o ülkenin Monster sitesini bulmanız lazım.

  Ha derseniz ki dünya çapında iş ilanı yayımlayan ve Türkiyedeki bütün iş ilanlarını kapsayan devasa bir iş ilanı arama motoru var mı? o zaman careerjet.com.tr öneririm.

 5. Ruzin Tosun Ruzin Tosun

  Dünyanın en büyük iş arama motoru olan Indeed.com Temmuz 2010'dan beri Türkiye'de ve tr.indeed.com adresi üzerinden hizmet veriyor!

  Henüz çok yeni olmasına rağmen tr.indeed.com şu anda 85.000'in üzerinde iş ilanına sahip! Bu rakamın önümüzdeki bir ay içerisinde 100.000'in üzerine çıkması bekleniyor. Üstelik diğer arama motorlarından farklı olarak, tr.indeed.com yalnızca son 30 günde yayımlanan iş ilanlarını gösteriyor. Yani tr.indeed.com üzerindeki her iş ilanı güncel ve hala başvuruya açık!

  Türkiye'de iş arayanlar "nerede" bölümüne istedikleri şehrin adını girmeli. Eger yurtdışında iş arıyorsanız, o ülkenin kendi adresine gitmeniz yeterli. Buna da yine tr.indeed.com üzerinden ulaşabilirsiniz.