Vikipedi'ye destek ol, çekilişe katıl!

Vikipedi'ye destek ol, çekilişe katıl!

Dünyanın popüler Web 2.0 girişimleri pazarlama çalışmalarını nasıl gerçekleştiriyorlar diye baktığımızda, en çok kullanılan yöntem WOMM (Word Of Mouth Marketing) yani ağızdan ağıza pazarlama.Özellikle ülkemizdeki girişim maliyetleri göz önüne alındığında, hem klasik reklam maliyetlerinin minimuma indirgenmesi hem de potansiyel kullanıcıların daha uzun soluklu bir ilişki yaklaşımıyla girişiminizi tanıması adına WOMM tavsiye edilen pazarlama modeli olarak karşımıza çıkıyor.

WOMM KonferansıBu konuda MediaCat tarafından organize edilen ve 6 Mart 2007'de gerçekleşecek WOMM konferansı konuya ilgi duyan girişimciler için değerli olacaktır.

WOMM konusunda dünya çapında tanınan birçok konuşmacının yer alacağı konferans ile ilgili detaylı bilgiye bu adresten ulaşabilirsiniz.

Şimdi WOMM'u bir kenarda bekletelim ve gelelim açık kaynaklı, özgür ansiklopedi Wikipedia'ya.

VikipediBildiğiniz üzere Wikipedia'nun Türkçe içeriğinin gelişmesi hem Türkçe'nin global Wikipedia sitesinde ana sayfada en yoğun içeriğe sahip diğer diller arasında gösterilmesi için, hem de elbette böylesine bir kaynağın ülkemiz kullanımına fayda sağlaması adına büyük önem taşıyor.

Sanırım Wikipedia'nın tamamen gönüllü bir girişim olduğunu ve yukarıda bahsettiğim hususlar bazında hepimizin servisin Türkçe içeriğini geliştirmemiz gerektiğini de belirtmeme gerek yoktur.

Bir süre önce başlatılan Vikipedi'ye destek kampanyası ülkemizin blogları arasında büyük ilgi görmüştü ve Vikipedi'nin gelişimi için katkı sağlamıştı.

Şimdi bu konuştuğumuz WOMM, WOMM konferansı ve Vikipedi konularını birleştirme zamanımız geldi.

MediaCat gerçekleştireceği WOMM Konferansı için bana 1 adet davetiye hakkı verdi.

Benim de haliyle WOMM dediğimizde aklıma Web 2.0, buradan Wikipedia, bu noktadan da Vikipedi geldi ve sonunda bu davetiyeyi sizlerden birisine hediye edip bir yandan da bu işi değerli bir destekle, WOMM'a yakışır bir modelde uygulamak istedim.

Sonuç olarak $400 değerindeki WOMM Konferansı davetiyesini Webrazzi okuyucularından 1 kişi kazanacak. WOMM Konferansı davetiyesini nasıl kazanabilirsiniz?

a. Eğer blog sahibi iseniz blogunuzdan Vikipedia'ya link verebilirsiniz. b. Zaten link veriyorsanız bu konuda bir yazı yazabilir ve duraklama dönemine giren Vikipedi'ye Türkçe içerik geliştirme desteğini tekrar canlandırabilirsiniz. c. Eğer blog sahibi değilseniz, o zaman Vikipedi'ye gidip ilgilendiğiniz bir konuda içerik ekleyebilir ya da mevcut içeriği zenginleştirebilirsiniz.

Vikipedi'ye gerekli desteği verdiğinizde 1 davetiye için gerçekleştireceğim çekilişe katılmaya hak kazanmış olacaksınız.

Çekilişe katılmak için ne yapmak gerekiyor?

Webrazzi'ye geri dönüp bu yazımın yorumlar bölümüne Vikipedi'ye verdiğiniz desteğin ne olduğunu yazmanız gerekiyor. Yorumunuzu yazarken e-mail adresinizi doğru girdiğinize emin olun lütfen çünkü kazanmanız durumunda size bu adresten ulaşıyor olacağım. Merak etmeyin e-mail'ler site üzerinden yayınlanmıyor.

Kazanan nasıl belli olacak?

Vikipedi'ye yukarıdaki seçenekler kapsamında destek olan ve yorumlar bölümünde bunu belirten okuyucularım arasından kura çekimi gerçekleştireceğim ve bir kişiye WOMM Konferansı davetiyesini vereceğim.

Elbette Vikipedi'ye desteğinizi sadece hediye için veriyor olmayacağınızı biliyorum. Hediye bu noktada sadece elimde bulunan, konumuza uygun ve değerli bir konferans davetiyesini sizlerle paylaşmak istememle ilgili.

Önemli olan Vikipedi'yi güçlendirmek, WOMM'un gücünü hissettirmek ve gerçekten önemli bilgiye ulaşılabilecek bu konferansa bir kişiyi ücretsiz gönderirken, diğer okuyucularımla da etkinliği paylaşmak.

Desteğiniz ve ilginiz için şimdiden teşekkürler.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.