Acaba haber nereden okunmuş?

Fazla zamanınızı almadan bir rahatsızlığımı sizlerle paylaşmak istiyorum.

Webrazzi'de birçok servis hakkında incelemeler yayınlıyorum ve bu servislerin elbette birçoğu başka sitelerde de sonrasında tanıtım şeklinde yer alıyor.

Bu tanıtımları farklı sitelere ekleyen arkadaşlar bazen haberi ilk duydukları servise geri link veriyorlar, bazıları ise böyle bir inceliği göstermiyorlar. Hatta bu yazılarımın bazılarından ekran görüntülerinin benim emek harcayarak düzenlediğim şekilde kopyalanıp yayınlandığını, bazılarında ise logoların aynı şekilde Webrazzi'deki yazıdan kopyalanıp kullanıldığını farkediyorum. Bugün bildirgec.org'da yayınlanan "yeni tasarımıyla kariyer.net" başlıklı yazı da bu rahatsızlığıma tuz biber oldu.

Lafı çok fazla uzatmadan aşağıdaki grafiğe dikkatinizi çekmek istiyorum. Bu arada belirtmemde fayda var. Kariyer.Net'in logosunu sitesinden ayrı olarak kopyalayamıyorsunuz. ust.jpg dosyasından kesip biçip düzenlemeniz gerekiyor. (bkz.ust.jpg)

Kariyer.net

Bu tür yazılarda elbette kaynağınıza link vermek gibi bir zorunluluğunuz yok. Sonuçta bende direk bana gönderilen inceleme taleplerinin dışında yayınladığım servisleri kimi zaman çeşitli bloglardan kimi zaman ise kendi araştırmalarımda şans eseri duyup sizlerle buradan paylaşıyorum. Bu yazılarımın birçoğunda da ben bu haberi şuradan duydum demiyorum. Ama sonuçta servise kendim gidip incelememi yapıyorum, logosunu, ekran görüntüsünü çekiyorum, hatta bazen siteye üye olup detaylı incelemeler gerçekleştiriyorum. Ortalama olarak böyle bir iş için ise 30 - 60 dakika harcıyorum.

Benim söyleyeceklerim bu kadar. Yorumu sizlere bırakıyorum.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.