Wridea fikirlerinizi sizin için saklıyor

Wridea fikirlerinizi sizin için saklıyor

Wridea.comWridea, fikirlerinizi web ortamında saklayabilmenize yarayan ve İstanbul merkezli bir yazılım firması olan Octeth'in yaratmış olduğu çok başarılı bir Web 2.0 uygulaması.

Google Notebook ile benzer bir konsepte sahip sistemin belirli alanlarda farklılaştığını ve kullanıcıları için özel bir tecrübe yarattığını söyleyebilirim.

Wridea'yı kullanabilmeniz için öncelikle sisteme üye olmanız gerekiyor ancak çok kısa süren bu işlemden sonra hiç zaman kaybetmeden giriş yapabiliyorsunuz.

Dünyadaki yeni nesil web girişimlerinde olduğu gibi Wridea'nın da sayfa tasarımı ve grafikleri Web 2.0 konseptine uygun olarak düzenlenmiş ve sistem tamamen AJAX ile kurgulandığı için kullanılabilirlik anlamında da son derece başarılı.

Sistemin ana özelliklerini incelediğimizde ilk olarak farklı fikir gruplarına farklı sayfalar hazırlayabiliyor ve dilerseniz her fikriniz için farklı renkte kategoriler oluşturabiliyor olmanız göze çarpıyor. Örnek vermek gerekirse "Webrazzi" olarak yarattığımız fikir sayfamızda tasarım ile ilgili fikirler için mavi, teknik anlamdaki fikirler için sarı yada pazarlama ile ilgili fikirler için mor kategori renklerini kullanabiliriz.

Wridea.com

Wridea'nın sunduğu bir diğer özellik ise fikirlerinizi arkadaşlarınızla paylaşabiliyor olmanız. Sahip olduğunuz hesabınıza arkadaşlarınızı ekleyebiliyor ve sadece onlarla paylaşmak istediğiniz fikirlerinizin görüntülendiği özel sayfanızı oluşturabiliyorsunuz. Bu sayfalar RSS destekli olduğundan grup çalışmalarınızda yeni fikirleri takip etmeniz son derece kolay gerçekleşiyor.

Bana kalırsa en önemli özellik ise e-mail yoluyla Wridea'ya fikir gönderebilmeniz. Sistemin size özel yarattığı e-mail adresine gönderdiğiniz mesajların konu kısımları fikrinizin başlığı, içeriği ise fikrinizin tanımı oluyor. Hesabınıza giriş yapmadan fikir kaydetmeniz için iyi düşünülmüş bir özellik diyebilirim.

Ayrıca IdeaRain ismini verdikleri bir araç ile fikirlerinizi yağmur formatında yağdırıp düşüncelerinize görsellik kazandırabiliyorsunuz. Yaratıcılık aşamasında görselliğin etkisini artıran bu araca yenilerinin ekleneceği belirtliyor.

Sistemin yaratıcısı olan Octeth'in hali hazırda 65 ülkeden 12.000'den fazla müşterisi olduğunu göz önünde bulundurursak Wridea'nın güçlü özellikleri ile dünya standartlarındaki sistemini yakın zamanda global anlamda başarıya taşıyacağı şüphesiz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.