PazarMetre ile en ucuz alışveriş

Elektronik ticaretin ülkemizde yaygınlaşması ve gün geçtikçe artan alışveriş siteleri bu alandaki farklı iş modellerine de avantaj sağlamaya başladı.
PazarMetre ile en ucuz alışveriş

PazarMetre.comElektronik ticaretin ülkemizde yaygınlaşması ve gün geçtikçe artan alışveriş siteleri bu alandaki farklı iş modellerine de avantaj sağlamaya başladı. Bu alandaki farklı girişimlere baktığımızda, aradıkları ürünün en düşük fiyatla hangi web sitesinde satıldığını bulabilmek için sayfalar arasında gezmek zorunda kalan kullanıcılara fiyat karşılaştırma servisi sunarak göze çarpan yeni girişimlerden biri de PazarMetre.

PazarMetre.com

PazarMetre yaklaşık 2 ay önce yayın hayatına başlamış olmasına karşın Alexa istatistikleri en yakın rakibiyle arasındaki farkı çok kısa bir sürede kapattığını gösteriyor. Siteye baktığımda sade giriş sayfasının yanında kolay kullanımı ile de kullanıcıların aradıkları ürünü zahmetsizce bulmalarını sağladıklarını söyleyebilirim.

Ürün detay sayfalarında kullanıcıların hem ürün, hemde ürünün bulunduğu alışveriş siteleri için yorum yapabiliyor olmaları, uzun vadede şirketin katma değerli servisleri göz önünde bulundurup, içerik bazında hizmetlerini geliştirme planlarının göstergesi olabilir.

PazarMetre.com

Ürün fiyat karşılaştırmasında şu an için 24 siteyi kapsamında barındırdığı görülen PazarMetre'nin kıyaslama sonuçlarında hem ürünün bu sitelerdeki fiyatlarını, hemde şirketlerin PazarMetre kullanıcılarının yorumları aracılığıyla aldıkları puanları yayınlıyor olması tercihinizi yaparken kriterlerinizi netleştirmenizi sağlıyor.

Satın almak istediğiniz ürünü en uygun fiyata bulduğunuzda ise ilgili linke tıklayıp ürünün listelendiği alışveriş sitesindaki detay sayfasına yönlendiriliyorsunuz.

Deneme amaçlı yapmış olduğum çeşitli aramalarda sistemleri hem başarılı hemde hızlı sonuçlarıyla artı puan alırken, aradığım ürünü en ucuza bulmam için harcadığım zaman saniyelerin üstüne çıkmamıştır.

PazarMetre'yi kaliteli servislerinden dolayı tebrik ederken, sistemlerinde eksik olduğunu gördüğüm elektronik ticaret alanında öncü birkaç firmayı da en kısa zamanda yapılarına dahil edeceklerini umuyorum.

Son olarak, yazımın içinde biraz bahsettiğim yorumlar ve puanlarla oluşturulabilecek katma değerli servisleri de göz önünde bulundurup sitenin ziyaretçilerine biraz da Web 2.0 lezzeti sunmasını öneriyorum.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.