Yapay zeka şirketi Hayden AI, 90 milyon dolar yatırım aldı

Alınan 90 milyon dolarlık yatırım ile birlikte Hayden AI'ın bugüne kadar aldığı toplam yatırım ise 193 milyon dolara ulaştı.
Yapay zeka şirketi Hayden AI, 90 milyon dolar yatırım aldı

Akıllı şehirler için tasarlanan bir yapay zeka platformu olarak karşımıza çıkan Hayden AI, yeni bir yatırım aldığını duyurdu. Hayden AI tarafından aktarılan bilgilere göre girişim, C serisi yatırım turunda 90 milyon dolar yatırım aldı.

Hayden AI'ın 90 milyon dolarlık C serisi yatırım turu, TPG Capital liderliğinde gerçekleşti. Yatırım turunun diğer katılımcıları arasında ise Drawdown Fund, Autotech Ventures ve adı açıklanmayan yatırımcılar yer alıyor. Alınan 90 milyon dolarlık yatırım ile birlikte Hayden AI'ın bugüne kadar aldığı toplam yatırım ise 193 milyon dolara ulaştı.

Hayden AI tarafından aktarılan bilgilere göre 90 milyon dolarlık yeni yatırım, Ar-Ge çalışmaları ve şirketin büyümesini hızlandırmak için kullanılacak.

2019 yılında Bo Shen, Chris Carson, Michael Byrne ve Vaibhav Ghadiok tarafından San Francisco'da kurulan Hayden AI, temelinde bir yapay zeka platformu olarak karşımıza çıkıyor.

Kameralardan ve sensörlerden aldığı verileri analiz ederek kullanıcılarına sunan Hayden AI, ulaşımın hızlandırılması ve sokakların daha güvenli hale getirilmesi için şehirlere yardımcı oluyor. Hayden AI, hem araç trafiğinin hem de toplu taşımanın daha doğru bir şekilde düzenlenebilmesi için analizler sunuyor.

Şehirleri daha akıllı ve yaşanabilir hale getirmek için çalışmalarını sürdüren Hayden AI, ABD'deki pek çok büyük şehirde aktif olarak kullanılıyor. Hayden AI'ın kullanıldığı şehirler arasında ise New York, Washington DC ve Los Angeles yer alıyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.