YouTube Music, yapay zeka destekli özel radyo oluşturma özelliğini test ediyor

YouTube Music, yeni üretken yapay zeka özelliği sayesinde kullanıcıların istemler aracılığıyla özel bir radyo oluşturmasını sağlıyor.
YouTube Music, yapay zeka destekli özel radyo oluşturma özelliğini test ediyor

YouTube Music, yeni üretken yapay zeka özelliği sayesinde kullanıcıların istemler aracılığıyla özel bir radyo oluşturmasını sağlıyor. Özellik, hesabınızda kullanıma sunulduktan sonra, Ana Sayfa akışınızda bir "Dilediğiniz şekilde müzik isteyin" kartı görünecek. Bu noktada mevcut "Radyoyu başlat" düğmesinin de özelliğe dahil edildiğini belirtelim. 

Yapay zeka destekli özel radyo oluşturma nasıl çalışıyor? 

Bu düğmenin üzerine dokunduğunuzda, sohbet tabanlı bir kullanıcı arayüzü karşınıza çıkıyor. Söz konusu arayüzün alt kısmında "Müzik iste" alanı yer almakta. Sağ üst kısımda ise "Deneme" rozeti bulunuyor.

Tam ekran olarak açılan bu arayüze sesle de bir istem girebiliyorsunuz. Bununla beraber arayüz size önerilen istemler de sunmakta. Kısacası, YouTube Music üzerinde radyo oluşturma süreci, diğer üretken yapay zeka sohbetlerinden pek de farklı değil. Bir istem seçtiğinizde, YouTube Music bir radyo istasyonu oluşturuyor. İsteminiz radyo istasyonunun adı olarak kullanılırken, istasyonun bir açıklamasını da oluşturuluyor. 

Şimdiye kadar sınırlı sayıda kullanıcı ile test edilen özellik şu an için kullanıcıların erişimine yaygın bir şekilde açılmış değil. Özelliğin resmi olarak ne zaman, ne kadar kullanıcıya açılacağı ise belirsizliğini koruyor. Yapay zeka destekli radyo oluşturma özelliği, belki de yalnızca Premium kullanıcılarına sunulabilir.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.