Veri yönetimi alanında çalışan Onehouse, 35 milyon dolar yatırım aldı

Onehouse'un 35 milyon dolarlık B serisi yatırım turu Craft Ventures tarafından yapıldı.
Veri yönetimi alanında çalışan Onehouse, 35 milyon dolar yatırım aldı

Veri yönetimi alanında çalışan Onehouse, 35 milyon dolar yatırım aldı. Şirketin B serisi yatırım turu, Craft Ventures tarafından yönetildi. ABD merkezli Onehouse'un yatırım turunda Addition ve Greylock Partners yer aldı. Şirket, yeni yatırımı yeni ürün geliştirmek için kullanacağını açıkladı.

2021 yılında Vinoth Chandar tarafından kurulan şirket, temelde veri yönetimi ve analizi yapıyor. Onehouse, data lakehouse çözümleri sunuyor. Geliştirdiği ürünler, büyük miktarda yapılandırılmış ve yapılandırılmamış veriyi depolamak ve yönetmek için kullanılan modern veri depolama çözümleri olarak tanımlanıyor. Böylece şirketlerin veriyi daha esnek ve ölçeklenebilir bir şekilde yönetmelerine olanak tanıyor.

Onehouse, dakikalar içinde kurulabilen tam yönetilen, bulut tabanlı bir veri gölü hizmeti sunuyor. Şirketin sunduğu çözümler, bulut depolama ve işlem maliyetlerini önemli ölçüde azaltıyor. Bu durum özellikle büyük veri işleme ve analiz ihtiyaçları olan şirketler için büyük bir avantaj sağlıyor.

OneHouse, Amazon Web Services (AWS) ve Confluent gibi şirketlerle ortaklık kurdu. Bu ortaklıklar, OneHouse'un çözümlerinin geniş bir ekosisteme entegre olmasını ve daha geniş bir müşteri kitlesine ulaşmasını sağlıyor. Şirketin OneHouse LakeView ve OneHouse Table Optimizer adlı iki ürünü var. Bu ürünler veri mühendislerine veri yönetimi ve optimizasyonunda yardımcı oluyor. Böylece veri işlemleri daha hızlı ve verimli gerçekleşiyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.