ElevenLabs'in dosyaları sesli anlatıma dönüştüren yeni uygulaması: "ElevenLabs Reader: AI Audio"

ElevenLabs'in yeni iOS uygulaması web'deki metin dosyalarını veya bağlantıları, kullanıcıların dinleyebileceği sesli anlatımlara dönüştürüyor. 
ElevenLabs'in dosyaları sesli anlatıma dönüştüren yeni uygulaması:

Yolculuk esnasında, yürüyüş yaparken ya da ev işlerine odaklanırken siz de podcast ya da sesli kitap dinleyenlerdenseniz, ElevenLabs Reader: AI Audio uygulaması tam size göre. Ses odaklı yapay zeka şirketi ElevenLabs'in yeni iOS uygulaması, web'deki metin dosyalarını veya bağlantıları, kullanıcıların dinleyebileceği sesli anlatımlara dönüştürüyor. 

Şu an için metinden konuşmaya işlevi uygulamada yalnızca İngilizce olarak mevcut. Öte yandan uygulamada sunulan bir açılır ekran, ElevenLabs'ın web'de desteklediği 29'dan fazla dilin tamamının yakında Reader'ın iOS uygulamasında da boy göstereceğinin sinyalini vermekte. Hatta App Store'da yer alan bilgilere göre ElevenLabs Reader: AI Audio, 11 Temmuz 2024 tarihinde Türkiye'deki kullanıcılar ile buluşacak. 

ElevenLabs Reader: AI Audio nasıl kullanılıyor? 

Uygulama Apple App Store üzerinden ücretsiz olarak indirilebiliyor. Ancak uygulamayı kullanabilmeniz için iOS 15 ve sonrasında gelen yeni sürümlere sahip olmanız gerekmekte. ElevenLabs hesabınız ile uygulamaya giriş yapabileceğiniz gibi, e-posta adresiniz ve şifrenizle ya da Google veya Apple hesabınızı kullanarak yeni bir hesap da oluşturabilirsiniz. 

Paylaşılan bilgilere göre; giriş yaptıktan sonra, karşısınıza çıkan listede sesli anlatıma eşlik eden önceden yüklenmiş metin dosyalarını görüyorsunuz. Listede Sindirella, Goldilocks ve Üç Ayı, Sherlock Holmes'un Maceraları gibi halihazırda kamuya mal olmuş masallar ve hikayeler yer alıyor. Bu içeriklerden herhangi birine dokunarak, yapay zeka tarafından seslendirilen hikayeleri dinleyebiliyorsunuz. Hikaye okunurken, aynı zamanda metin akışı ekrana yansıtılıyor, okunan kelimeler yeşil renk ile vurgulanıyor. Uygulama üzerinden 11 farklı ses ve aksan seçeneğine erişmeniz mümkün. 

Eğer dilerseniz, Safari'nin paylaşım seçeneklerine uygulamanın bir widget'ını ekleyerek, uygulama ile tarayıcıdan içerikler paylaşabiliyorsunuz. Böylece seslendirilmesini istediğiniz bağlantıları uygulamaya yapıştırmak zorunda kalmıyorsunuz. Ayrıca uygulamaya kendi belgelerinizi yükleme seçeneğinin de sunulduğunu belirtelim.

Yapay zeka uygulamalarının yeni alanları dönüştürmesini heyecanla izlemeye devam ediyoruz. Bakalım, bu gelişme sesli kitap ve podcast yayıncılarını nasıl etkileyecek? 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.