Fintech girişimi Gynger, PayPal Ventures liderliğinde 20 milyon dolar yatırım aldı

ABD merkezli Gyner'ın 20 milyon dolarlık yatırım turu, PayPal Ventures tarafından yönetildi.
Fintech girişimi Gynger, PayPal Ventures liderliğinde 20 milyon dolar yatırım aldı

Fintech girişimi Gynger, 20 milyon dolar yatırım aldı. 20 milyon dolarlık A Serisi yatırım, PayPal Ventures liderliğinde gerçekleşti. ABD merkezli şirketin yatırım turunda Gradient Ventures, Velvet Sea Ventures, BAG Ventures ve Deciens Capital yer aldı. Gynger, yeni yatırımı platformu geliştirmek ve büyümesini hızlandırmak için kullanacağını açıkladı. 

Öte yandan Gynger, müşterilerin teknoloji harcamalarını finanse etmek için Community Investment Management'tan 100 milyon dolarlık borç aldı. Şirket bu borç alımını da teknoloji alımlarını artırmak ve müşteri taleplerini karşılamak için kullanacağını kaydetti.

2021 yılında Mark Ghermezian tarafından kurulan Gynger, temelde teknoloji ürünleri ve yazılımlar için finansman sağlayan bir platform olarak tanımlanıyor. Gynger, işletmelere bu ürünleri esnek ödeme koşullarıyla satın alma imkanı sunuyor. Yani işletmeler ürünleri satın alırken taksitlendirebiliyor.

Gynger, işletmelere sermaye sağlarken işletmelerin şirket hisselerinden feragat etmelerini gerekmiyor. Özetle, Gynger'den finansman alırken işletmeler kendi kontrol ve mülkiyetlerini koruyor. Şirket aynı zamanda, yapay zeka ve veri analitiği teknolojilerini kullanarak kredi başvurularını hızlı bir şekilde değerlendirerek onaylıyor. Bu sayede işletmeler, ihtiyaçları doğrultusunda hızlıca finansman sağlayabiliyor.

Gynger'ın müşteri kitlesi oldukça geniş. Başlangıç aşamasındaki küçük girişimlerden büyük, kurumsal şirketlere kadar farklı ölçeklerdeki işletmelere hizmet sunuyor. Şirket özetle, işletmelerin ihtiyaç duydukları teknolojiye kolayca erişmesini sağlayarak teknoloji alımlarını daha uygun ve erişilebilir hale getiriyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.