Gayrimenkul yatırımı alanında çalışan Stake, 14 milyon dolar yatırım aldı

Dubai merkezli Stake'in A serisi yatırım turu, Middle East Venture Partners tarafından yönetildi.
Gayrimenkul yatırımı alanında çalışan Stake, 14 milyon dolar yatırım aldı

Gayrimenkul yatırımı alanında çalışan Stake, 14 milyon dolar yatırım aldı. Dubai merkezli şirketin A serisi yatırım turu, Middle East Venture Partners tarafından yönetildi. Şirketin yatırım turunda Wa’ed Ventures ve Republic yer aldı. 2020 yılında kurulan Stake yeni gelen yatırımı Suudi Arabistan ve Abu Dabi'ye genişlemek ve platformunu geliştirmek için kullanacağını açıkladı. 2020 yılında kurulan şirketin şimdiye kadar 26 milyon dolar yatırım aldığını hatırlatalım.

Manar Mahmassani, Rami Tabbara ve Ricardo Brizido tarafından kurulan Stake, bireylerin gayrimenkul yatırımı yapmasını kolaylaştıran bir platform olarak ön plana çıkıyor. 

Şirket, yatırımcılara platform üzerinden bir mülkün hissesini satın alarak kira gelirlerinden pay alma ve mülk satıldığında kâr elde etme imkanı sunuyor. Ayrıca yatırımcılar, hisselerini her altı ayda bir açılan Exit Windows adlı ikincil piyasada satıyor. Şirket, dünya genelinde 200'den fazla mülkü yönetiyor. Stake'in müşterilerinin çoğu Birleşik Arap Emirlikleri'nden olmasına rağmen, uluslararası müşterilerinin büyük bir kısmı Suudi Arabistan ve Kuveyt'ten geliyor.

Stake, Dubai Uluslararası Finans Merkezi ile iş birliği yaparak en az 2 milyon AED yatırım yapanlara 10 yıllık yenilenebilir oturma izni yani altın vize imkanı sunuyor. Ayrıca Orta Doğu'daki yatırımcıların ABD gibi ülkelerde gayrimenkul yatırımı yapmalarını sağlamak için yeni iş ortaklıkları kurmayı planlıyor. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.