Mükellef, 20 milyon dolar değerleme üzerinden yatırım aldı

Boğaziçi Ventures liderliğinde gerçekleşen seri A öncesi köprü yatırım turunun diğer katılımcıları arasında ise APY Ventures, 3dots, Sistem Global, ANKA Ventures ve şirketin mevcut yatırımcıları arasında yer alan Finberg bulunuyor.
Mükellef, 20 milyon dolar değerleme üzerinden yatırım aldı

Girişimcilerin ve işletmelerin şirket kuruluşundan vergi süreçlerine kadar tüm ihtiyaçlarını tek çatı altında karşılayan Mükellef'in 20 milyon dolar değerleme üzerinden 1 milyon dolar yatırım aldığını 2022 yılının Nisan ayında sizlere aktarmıştık.

Mükellef, 20 milyon dolar değerleme üzerinden ikinci yatırımını aldığını duyurdu. Boğaziçi Ventures liderliğinde gerçekleşen seri A öncesi köprü yatırım turunun diğer katılımcıları arasında ise APY Ventures, 3dots, Sistem Global, ANKA Ventures ve şirketin mevcut yatırımcıları arasında yer alan Finberg bulunuyor.

Mükellef tarafından paylaşılan bilgilere göre alınan yeni yatırım, şirketin ürün ve teknoloji geliştirmesinin yanı sıra global genişleme için de kullanılacak.

ABD, İngiltere ve Türkiye’de ticaret yapmak isteyen mikro ve KOBİ ölçeğindeki işletmelerin şirket kuruluşundan vergiye kadar olan ihtiyaçları için online bir platform sunan Mükellef, 2022 yılında ise Workhy markası ile yurt dışında hizmet vermeye başladı. 

2022 yılının Nisan ayında aldıkları yatırımın hemen ardından yurt dışında Workhy markasıyla hizmet vermeye başladıklarını hatırlatan Mükellef Kurucu Ortağı ve CEO’su Kenan Açıkelli, o günden bugüne kadar geçen sürede yurt içinde ve yurt dışında her iki markaları ile büyümelerini sürdürdüklerini paylaştı.

Müşteri sayılarını ve gelirlerini her yıl 3 kat artırdıklarını paylaşan Açıkelli, 140'tan fazla ülkeden 140 bin üyeleri bulunduğunu da aktardı.

Ülkemizden çıkardıkları hikayelerini globalleştirmenin heyecanını yaşadıklarını da aktaran Açıkelli, onlarca farklı ülkeden sahip oldukları müşterilerine en iyi deneyimi yaşatmak için ekiplerini büyüterek, ürün ve teknolojiye yatırımlarını sürdüreceklerini de sözlerine ekledi.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.