Elektrikli araç şarj girişimi Gireve, 20 milyon euro yatırım aldı

Gireve, 2013 yılında Group Renault, EDF, Enedis, CNR ve la Caisse des Dépôts tarafından kurulan bir şirket olarak ön plana çıkıyor.
Elektrikli araç şarj girişimi Gireve, 20 milyon euro yatırım aldı

Elektrikli araç şarj girişimi Gireve, 20 milyon euro yatırım aldı. Şirketin 20 milyon euroluk yatırımı, Partech tarafından yapıldı. Fransa merkezli Gireve'nin yatırım turunda Groupe EDF, ENEDIS, the Banque des Territoires (Caisse des Dépôts) ve Demeter yer aldı. Şirket, yeni yatırımı Avrupa'daki diğer ülkelere yayılmak ve Ar-Ge çalışması yapmak için kullanacağını açıkladı. 

Gireve, 2013 yılında Group Renault, EDF, Enedis, CNR ve la Caisse des Dépôts tarafından kurulan bir şirket olarak ön plana çıkıyor. Şirketin ana hedefi, elektrikli araçların şarj altyapısını daha görünür ve erişilebilir hale getirmek. Bu doğrultuda Gireve, 35 ülkede faaliyet göstererek 500 binden fazla şarj istasyonunu platformuna entegre etti

Gireve'nin platformu; şarj istasyonu operatörleri, filo sahipleri ve sürücüleri bir araya getirerek elektrikli araç şarjını kolaylaştıran bir sistem sunuyor. Şirket aynı zamanda müşterilerine veri analizi ve danışmanlık hizmetleri de veriyor.

Gireve, şarj istasyonlarını işleterek üçüncü taraf şarj istasyonlarını platformuna entegre ediyor. Ayrıca şirketler için filo şarjı çözümleri sunarak şarj istasyonu kullanımı ile sürücü davranışları hakkında veri analizi hizmetleri sağlıyor. Elektrikli araç şarjı ve ulaşımın dekarbonizasyonu konusunda da danışmanlık hizmetleri sunan Gireve, bu alandaki yenilikçi çözümleriyle öne çıkıyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.