Ücretsiz ChatGPT kullanıcıları için özel GPT'lere erişim imkanı sunuldu

Ücretsiz ChatGPT kullanıcıları artık, grafikleri analiz edebiliyor, fotoğraflar hakkında sorular sorabiliyor ve mayıs başında GPT-4o ile eklenen diğer özellikleri de kullanabiliyor. 
Ücretsiz ChatGPT kullanıcıları için özel GPT'lere erişim imkanı sunuldu

Ücretsiz ChatGPT kullanıcıları artık özel GPT'lere erişebiliyor. Bununla birlikte grafikleri analiz edebiliyor, fotoğraflar hakkında sorular sorabiliyor ve mayıs başında GPT-4o ile eklenen diğer özellikleri de kullanabiliyor. 

Model ve web yanıtları, veri analizi, grafik oluşturma, dosya yükleme, bellek kullanımı ve özel GPT'ler gibi özellikler, bugüne kadar yalnızca ücretli kullanıcılar için mevcuttu. Aslında şimdi bu özellikler, ChatGPT kullanan herkes için erişilebilir hale geldi.

Tüm bunların yanında kendi GPT'lerini oluşturma yetkisi hala sadece ücretli abonelere tanınmış durumda. ChatGPT'de mevcut olan özel versiyonlar, kullanıcılara geniş bir yelpazede hizmet sunuyor. Ayrıca, özel GPT'lerin yapımcıları, OpenAI'ın mart ayında test etmeye başladığı gelir paylaşım planına katılma fırsatına da sahipler.

Veri analizi ve grafik oluşturma özellikleri, kullanıcıların OneDrive ve Google Drive verilerini ChatGPT'ye bağlamasına olanak tanıyarak daha hızlı analizler ve özelleştirilebilir grafikler elde etmelerini sağlıyor. Bu da kullanıcıların veri analiz süreçlerini hızlandırarak daha verimli çalışmalarını mümkün kılıyor.

Ödeme yapan abonelere sağlanan bir diğer avantaj ise daha az mesaj limiti ile karşılaşmaları. Yani ücretsiz kullanıcılar, GPT-4 kullanarak mesaj veya konuşma sınırına ulaştıklarında, otomatik olarak GPT-3.5'a geri dönecek. 

OpenAI dün Sam Altman liderliğinde yeni bir güvenlik komitesi kurduğunu açıklamıştı. Aynı zamanda şirketin GPT-4'un yerini alacak yeni bir yapay zeka modeli üzerinde çalıştığı bilgisi paylaşılmıştı.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.