T-Mobile, US Cellular'ın kablosuz operasyonlarını 4.4 milyar dolara satın alıyor

Anlaşma, T-Mobile'ın US Cellular'ın 4.5 milyon kablosuz kullanıcısını bünyesine katmasını sağlayacak.
T-Mobile, US Cellular'ın kablosuz operasyonlarını 4.4 milyar dolara satın alıyor

T-Mobile, telekomünikasyon alanında faaliyet gösteren US Cellular'ın kablosuz operasyonlarını 4.4 milyar dolara satın aldığını duyurdu. Bu anlaşma, T-Mobile'ın US Cellular'ın 4.5 milyon kablosuz kullanıcısını bünyesine katmasını sağlayacak. Anlaşmanın 2025 ortasında tamamlanması bekleniyor.

Söz konusu satın alma, US Cellular kullanıcılarının T-Mobile'ın geniş ağına ve hizmetlerine erişmesini sağlayacak. Ancak anlaşmanın düzenleyici engeller nedeniyle tamamlanmaması durumunda T-Mobile, US Cellular'a 60 milyon dolar tazminat ödemek zorunda kalacak.

Anlaşma sonrasında kullanıcıların mevcut planlarını koruyabilmeleri veya ek bir maliyet olmadan T-Mobile'ın sınırsız planlarına geçebilmeleri sağlanacak. T-Mobile, benzer bir yaklaşımı 2020'de Sprint'i satın aldığında da uygulamıştı. Satın alma sonrasında, US Cellular'ın kırsal ve daha az yoğun nüfuslu bölgelerdeki kullanıcıları T-Mobile'ın geniş 5G ağına erişebilecekler.

US Cellular, bireysel ve kurumsal müşterilere mobil telefon hizmetleri sunuyor. Şirket, müşterilerine mobil geniş bant internet erişimi sağlayarak çeşitli markaların akıllı telefonlarını, tabletlerini ve diğer mobil cihazlarını satışa sunuyor. 

T-Mobile kablosuz iletişim hizmetleri sağlayan bir telekomünikasyon şirketi olarak biliniyor. Şirket, bireysel ve kurumsal müşterilere mobil telefon hizmetleri sunuyor. Bu hizmetler arasında sesli arama, kısa mesaj ve veri hizmetleri bulunuyor.  T-Mobile, müşterilerine geniş bant mobil internet erişimi sağlıyor. Şirket, çeşitli markaların mobil telefonlarını, tabletlerini ve diğer akıllı cihazlarını satışa sunuyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.