ChatGPT'nin mobil uygulama geliri, GPT-4o lansmanının ardından arttı

Uygulamanın toplam geliri 900 bin dolara yükselerek, 491 bin dolar olan ortalamasını neredeyse ikiye katladı.
ChatGPT'nin mobil uygulama geliri, GPT-4o lansmanının ardından arttı

Son raporlar, ChatGPT'nin mobil uygulamasının, OpenAI'ın son modeli GPT-4o'nun piyasaya sürülmesinin ardından gelirlerini artırdığını ortaya koydu.

Appfigures, GPT -4o'nun piyasaya sürüldüğü gün ChatGPT mobil uygulamasının net gelirinde yüzde 22'lik kayda değer bir artış olduğunu ve gelirin piyasaya sürüldükten sonraki günlerde de artmaya devam ettiğini bildirdi. Salı gününün sonunda uygulamanın toplam geliri 900 bin dolara yükselerek 491 bin dolar olan ortalamasını neredeyse ikiye katladı. Bu büyüme, uygulamanın şimdiye kadar yaşadığı en yüksek gelir artışı olarak karşımıza çıkıyor. 

Şirket, ChatGPT mobil uygulamasının 13-17 Mayıs tarihleri arasında App Store ve Google Play'de 4,2 milyon dolar net gelir elde ettiğini ve bunun da uygulamanın bugüne kadar gördüğü en büyük gelir artışını temsil ettiğini belirtti. Gelirdeki artış, tüketicilerin özellikle mobil cihazlarında en yeni yapay zeka sohbet robotunu deneme talebini gösteriyor.

Apple'ın App Store'u yüzde 81 ile yeni gelirin çoğuna katkıda bulunurken, ABD 1,8 milyon dolarlık gelirle en büyük pazar oldu. Diğer en iyi ülkeler arasında Almanya (282 bin dolar), İngiltere (212 bin dolar), Japonya (210 bin dolar), Fransa (147 bin dolar), Kanada (134 bin dolar) ve Güney Kore (123 bin dolar) yer aldı. Analistler ChatGPT'nin gelir modelinin yavaşlama belirtisi göstermediğini tahmin ediyor.

Kaynak: Appfigures

Gelirdeki bu artış, yapay zeka çözümlerine yönelik artan talebi vurguluyor ve ChatGPT'nin yapay zeka ve makine öğrenimi pazarındaki lider konumunun altını çiziyor diyebiliriz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.