Veri yönetimi alanında faaliyet gösteren Weka, 1.6 milyar dolar değerleme üzerinden 140 milyon dolar yatırım aldı

Weka'nın iki parçada gerçekleşen140 milyon dolarlık E serisi yatırıma Valor Equity Partners tarafından yönetildi.
Veri yönetimi alanında faaliyet gösteren Weka, 1.6 milyar dolar değerleme üzerinden 140 milyon dolar yatırım aldı

Veri yönetimi alanında faaliyet gösteren Weka, 140 milyon dolar yatırım alarak değerlemesini 1.6 milyar dolara çıkardı. İki parçada gerçekleşen140 milyon dolarlık E serisi yatırıma Valor Equity Partners tarafından yönetildi. ABD merkezli şirketin yatırım turunda Nvidia, Norwest Venture Partners, Micron Ventures, Qualcomm Ventures ve Hitachi Ventures yer aldı. Weka, yeni gelen yatırımı yeni ürün geliştirmek için kullanacağını açıkladı.

2013 yılında Liran Zvibel, Maor BenDayan ve Omri Palmon tarafından kurulan şirket, veri yönetimi ve veri işleme alanında çalışıyor. Özellikle yapay zeka, makine öğrenimi ve diğer veri yoğun uygulamalar için özel olarak tasarlanmış çözümler sunuyor. Şirketin ana odak noktaları arasında veri depolama, veri yönetimi, veri işleme ve paralel dosya sistemleri gibi konular bulunuyor.

Weka, yüksek performanslı hesaplama, yapay zeka ve makine öğrenimi gibi veri yoğun uygulamaları desteklemek için özel olarak tasarlandı. Hatırlatmak gerekirse bu tür uygulamalar, büyük miktarda veriye ihtiyaç duyuyor. Bu verilerin hızlı ve etkili bir şekilde işlenmesi gerekiyor.

Weka'nın teknolojisi, yapay zeka ve makine öğrenimi model eğitimi gibi süreçleri hızlandırmak için optimize edildi. Şirket, DataDirect, Pure Storage, NetApp ve Vast Data gibi diğer veri platformlarıyla rekabet ediyor. Bu platformlar da genellikle veri yönetimi ve işleme alanında çözümler sunuyor. Ancak Weka, özellikle yapay zeka ve makine öğrenimi gibi alanlarda veri işleme hızını artırabilme yeteneği ve dağıtılmış ortamlarda veri işleme konusundaki uzmanlığı ile bu şirketlerin arasından sıyrılıyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.