Uzay teknolojilerine odaklanan Infinite Orbits, 12 milyon euro yatırım aldı

Newfund Capital liderliğinde gerçekleşen yatırım turunun diğer katılımcıları arasında EIC Fund, IRDI Capital Investissement ve Space Founders France yer alıyor.
Uzay teknolojilerine odaklanan Infinite Orbits, 12 milyon euro yatırım aldı

Uzay sektöründe faaliyet gösteren Infinite Orbits, 12 milyon euro yatırım aldı. 12 milyon euroluk yatırım, Newfund Capital liderliğinde gerçekleşti. Fransa merkezli şirketin yatırım turunda EIC Fund, IRDI Capital Investissement ve Space Founders France yer aldı. Şirket, yeni gelen yatırımı Ar-Ge çalışması yapmak için kullanacağını açıkladı. 

Şirket, 2017 yılında Adel Haddoud, Akshay Gulati ve Manos Koumantakis tarafından kuruldu. Infinite Orbits'in temel amacı, uzayda dolaşan uydu gibi varlıkların ömrünü uzatmak ve performansını artırmak. Şirket, Endurance adı verilen bir proje gerçekleştiriliyor. Bu proje, uzaydaki varlıkların ömrünü uzatmak için kullanılan bir sistem olarak ön plana çıkıyor. 

Infinite Orbits'in teknolojisi, uzayda varlıkların birbirlerine yaklaşmasını ve bağlanmasını sağlayan özel bir navigasyon teknolojisine dayanıyor. Bu sayede, uzaydaki varlıklar arasında bakım, yakıt ikmali, onarımlar gibi hizmetler gerçekleştiriliyor. Uzay kaynaklarının daha etkin bir şekilde kullanılmasına yardımcı olmak için tasarlanan bu sistem, uzay ortamının korunmasına da katkıda bulunuyor.

Infinite Orbits özellikle, uzayda dolaşan uydu gibi varlıkların ömrünü uzatarak ve performanslarını artırarak bu şirketlerin uzay endüstrisindeki yatırımlarının daha verimli bir şekilde kullanılmasını sağlıyor. Bu da iletişim, gözlem, güvenlik ve diğer alanlarda uzay teknolojisinin daha etkin bir şekilde kullanılmasına ve insanlığın genel olarak uzaydaki faaliyetlerinin daha sürdürülebilir hale gelmesine katkıda bulunuyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.