Google Maps, Android sürümünde yeni tasarımını test ediyor

Yenilenen tasarım, haritayı ön plana çıkarırken, daha akıcı bir navigasyon deneyimi sunuyor. 
Google Maps, Android sürümünde yeni tasarımını test ediyor

Google'ın harita uygulaması Google Maps Android sürümünde tasarım yeniliklerini yayına almaya hazırlanıyor. Yenilenen tasarım, haritayı ön plana çıkarırken, daha akıcı bir navigasyon deneyimi sunuyor. Daha önce tam ekran olan bilgi panelleri, bu yeni tasarımla birlikte daha küçük, saydam pencereler ile değiştirildi. Böylece kullanıcılar, ayrıntılara göz gezdirirken, haritanın bir kısımını arkada görebiliyor.

Bilgi pencereleri daha yuvarlak bir görünüme sahip. Bunun yanı sıra halihazırda erişilebilir düğmeler üzerinden bilgi paylaşımı ve bilgi pencerelerini kapatmak kolaylaştırıyor. 

Dikkate değer bir diğer değişiklik ise yol tarifleri konusunda gerçekleşti. Başlangıç ve varış alanları artık haritanın üstünde yer alıyor. Bununla beraber ulaşım modu seçenekleri ise ekranın altın kısmına taşındı. Söz konusu değişikliklerin daha harita merkezli bir deneyim sunduğunu söyleyebiliriz. 

Şu an için test aşamasında olan tasarımın ne zaman yayında olacağı bilinmiyor. Ancak test kapsamında yenilenen tasarımın daha fazla kullanıcıya açıldığını belirtelim. Son olarak güncellemenin sunucu tarafında yapıldığını eklemekte fayda var. Bu nedenle uygulamanın güncellenmesi yeni görünümü tetiklemeyecek. Test sürecinin aylardır sürdüğünü düşünürsek, yakında tüm kullanıcıların yenilenmiş Google Haritalar'ı kullanmaya başlayacağını söyleyebiliriz. Google'ın Haritalar'ın iOS sürümünde de tasarım yeniliğini yayına alması bekleniyor. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.