Yerli oyun girişimi Mage Games, 3.5 milyon dolar yatırım aldı

İzmir merkezli oyun şirketi Mage Games, Actera liderliğinde ve Ludus Ventures’ın katılımı ile 3,5 milyon dolar yatırım aldı.
Yerli oyun girişimi Mage Games, 3.5 milyon dolar yatırım aldı

2022 yılında Murat Baysal tarafından kurulan İzmir merkezli oyun şirketi Mage Games, Actera liderliğinde ve Ludus Ventures’ın katılımı ile 3,5 milyon dolar yatırım aldı.

Mage Games, oyun stüdyolarının üretim sürelerini hızlandırarak yüksek kaliteli oyunlar geliştirmelerini sağlayan bir platform sunuyor. Aynı zamanda mobil oyunlar geliştirip yayınlıyor. 

Mage Games kurucusu Murat Baysal, yatırım turu hakkında şunları söyledi: "Global projelerde önemli başarılara imza atmış, oldukça tecrübeli bir ekiple yola çıktık. Mage Games’de rekabetçi PvP oyunlar geliştireceğiz. Aynı zamanda PvP oyunların geliştirme süreçlerini hızlandırmayı hedefleyen bir platform üzerinde çalışıyoruz. Bu yatırım turuyla birlikte ekibimizi daha da güçlendirip uzun vadeli hedeflerimizin ilk aşamasına daha hızlı ulaşmayı planlıyoruz."

Actera’dan yatırıma ilişkin yapılan açıklamada ise "Mage Games’in başarısının hem ülkemiz ihracatına hem de istihdama fayda sağlayacağına inanıyoruz. Mobil oyun sektöründe Türkiye’nin çok daha iyi yerlere gelebilmesi için ülkemizin başarılı oyun şirketlerine yatırım yapmaya devam edeceğiz" ifadesi kullanıldı.

Ludus’dan yatırıma ilişkin yapılan açıklamada ise "Sene başında hayata geçirdiğimiz yeni fonumuz ile Mage Games’e yatırım yapmaktan mutluluk duyuyoruz. Geçmişteki başarılarıyla dikkat çeken ve kendi alanında uzmanlaşmış bu deneyimli takımın serüvenine katkıda bulunacak olmaktan dolayı heyecanlıyız." denildi.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.