X, belirli sayıda onaylı takipçisi olan kullanıcılara ücretsiz Premium üyelik veriyor

2 bin 500'den fazla onaylı takipçisi olan X hesapları ücretsiz Premium üyelik; 5 binden fazla onaylı takipçisi olan hesaplar ise ücretsiz Premium Plus üyelik almaya başladı.
X, belirli sayıda onaylı takipçisi olan kullanıcılara ücretsiz Premium üyelik veriyor

Elon Musk geçtiğimiz hafta, 2 bin 500'den fazla onaylı takipçisi olan X hesaplarının ücretsiz Premium üyelik; 5 binden fazla onaylı takipçisi olan hesapların ise ücretsiz Premium Plus üyelik alacağını duyurmuştu. Bu kapsamda birçok X kullanıcısı, ücretli X abonelik katmanlarından herhangi biri için ödeme yapmamalarına rağmen, kullanıcı adlarının yanında tanıdık mavi tik işaretini gördüklerini bildirdi.

Musk'ın platformu satın almasından önce, onaylanmış kullanıcı işareti genellikle ünlülere, politikacılara, gazetecilere ve diğer tanınmış kişilere veriliyordu. Ancak, ücretli doğrulama sistemi başlatıldıktan sonra, Premium üyelik alan herkes bu rozeti alabilmeye başladı. Daha önce onaylanmış hesabı olan ve ödeme yapmayı reddeden bazı kullanıcılar ise rozetlerini kaybettiler.

Ancak Elon Musk, Steven King ve LeBron James gibi kişilere bizzat müdahale ederek onların rozetlerini yeniden kazanmalarını sağladı ve sonuç olarak bir milyondan fazla takipçisi olan birçok hesaba yeniden onaylanmış hesap rozeti eklendi.

Şimdi ise halihazırda binlerce onaylanmış hesaplı takipçisi olan birçok X hesabının bu işareti istemeseler de alacaklarını söyleyebiliriz, aslında bu da yine birçok fenomenin ve önemli hesabın onaylı hesap olmasını sağlayacak. Ancak para vermeden Premium üye olanlarla paralı üyelikleri tespit etmek mümkün olmayacağı için ya herkes bir fenomen gibi görünecek ya da fenomenler de ödeme yapmış bir kullanıcı gibi görünecek. Bunun platformda nasıl bir karışıklık yaşatacağını ise ilerleyen dönemde hep birlikte gözlemleyeceğiz. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.