Yapay zeka ile içerik özetleri oluşturan Read AI, 21 milyon dolar yatırım aldı

Toplantıların, e-postaların ve mesajlaşma kanallarının içeriğini özetlemeye odaklanan Read AI, Seri A turda 21 milyon dolar yatırım aldı.
Yapay zeka ile içerik özetleri oluşturan Read AI, 21 milyon dolar yatırım aldı

Toplantıların, e-postaların ve mesajlaşma kanallarının içeriğini özetlemeye odaklanan üretimsel bir yapay zeka şirketi olan Read AI, Goodwater Capital tarafından yönetilen Seri A turda 21 milyon dolar yatırım aldı. Tura mevcut yatırımcı Madrona Venture Group da katıldı.

Read AI, Zoom, Google Meet ve Microsoft Teams gibi platformlardaki görüntülü toplantıları dinleyen, söylenen her şeyi alan ve böylece toplantı sona erdiğinde konuşmayı hızlı bir şekilde özetleyebilen üretimsel bir yapay zeka modeline sahip. Read AI, bu teknolojisi ile zamandan tasarruf edilmesini sağlıyor, toplantılarda not alma zahmetini ortadan kalkıyor.

Ayrıca Read AI platformu, kullanıcıların daha iyi konuşmacılar olmalarına yardımcı olmak için koçluk araçları da sağlıyor. Kullanıcılara konuşma becerilerini nasıl geliştirebilecekleri konusunda ipuçları sağlamak için toplantılardaki sunumlarını analiz ediyor. 

Bugünkü yatırım turunun yanı sıra, girişim şimdi özetleme yeteneklerini Gmail, Outlook, Teams ve Slack gibi e-postaları ve mesajlaşma kanallarını kapsayacak şekilde genişlettiğini açıkladı. Read AI'ın yeni Readouts özelliği, kullanıcının çeşitli kanallarına bağlanıyor ve çeşitli e-postaların ve mesajların birbirleriyle etkileşime girmesini sağlıyor. Girişim, Readouts'un her bir kullanıcı için hangi konuların en alakalı olduğunu, e-posta ve mesajlaşma kanallarına ilk kez bağlandıktan sonraki 24 saat içinde öğreneceğini söylüyor.

Read AI'ın ortalama üretimsel yapay zeka özetinin, 10 alıcıya gönderilen yaklaşık 50 e-postayı ve yedi katılımcıyı içeren 56 mesaj dizisini, tüm önemli noktaları vurgulayan tek bir dizide toplayabildiği belirtiliyor. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.