Otonom sürüş teknolojisi girişimi ADASTEC, APY Ventures’tan 1 milyon dolar yatırım aldı

ADASTEC, APY Ventures bünyesinde yönetilen Bilişim Vadisi GSYF’den 1 milyon dolar yatırım aldı.
Otonom sürüş teknolojisi girişimi ADASTEC, APY Ventures’tan 1 milyon dolar yatırım aldı

Seviye-4 otonom sürüş teknolojileri konusunda çözümler sunan ADASTEC, APY Ventures bünyesinde yönetilen Bilişim Vadisi GSYF’den 1 milyon dolar yatırım aldı.

2018 yılında kurulan ve büyük ölçekli otobüsler ile ticari araçlar için son teknoloji otomasyon çözümleri sunan ADASTEC, seviye-4 otonom sürüş yazılım platformu "flowride.ai" ile hizmet veriyor. ADASTEC, NHTSA (ABD) ve TUV Nord (Norveç)'dan alınan onaylara sahip.

Michigan, ABD'de ilk seviye-4 otonom otobüsü operasyona alan ADASTEC, Stavanger, Norveç'te de bir seneyi aşkın süredir hizmet veriyor. 

ADASTEC CEO'su Dr. Ali Peker, "APY Ventures'tan aldığımız bu yatırım, ADASTEC'in sektörde öncü olma vizyonunu ve sürdürülebilir ulaşım misyonunu daha da pekiştiriyor. Bu fon, araştırma ve geliştirme faaliyetlerimize ivme kazandıracak ve seviye-4 otonom sürüş teknolojimizi daha da ileriye taşıyacak kaynakları sağlayacak. Ortaklığımız, inovasyonumuzun ve sürdürülebilir ulaşım çabalarımızın geniş bir coğrafyada yankı bulmasına ve otonom otobüslerimizin global ölçekte kabulünü hızlandırmaya yardımcı olacak." dedi.

APY Ventures Fon Yöneticisi Mustafa Keçeli ise "APY Ventures bünyesinde yönettiğimiz Bilişim Vadisi GSYF ile globale açılmayı hedefleyen ölçeklenebilir girişimlere yatırım yapmaya devam ediyoruz. Fonun odak teknolojilerinden mobilite alanında başarıyla faaliyet gösteren ADASTEC’e yatırım yaparak girişimin sürdürülebilir ve verimli ulaşım teknolojileri çalışmalarına destek olmayı umuyoruz. Otonom sürüş teknolojileri alanında oldukça yetkin bir ekibe sahip olan ve başarısını uluslararası arenada kanıtlamış ADASTEC’in vizyonuna güveniyoruz." ifadesini kullandı.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.