İşletmelerin satış ve müşteri destek süreçlerini optimize eden yapay zeka aracı: AIChatbot

AIChatbot, web sitesi ziyaretçilerinden geri bildirim topluyor ve bu geri bildirimleri işletme için değerli içgörüler haline getiriyor. 
İşletmelerin satış ve müşteri destek süreçlerini optimize eden yapay zeka aracı: AIChatbot

Ürünlerin ticari performansını en üst seviyeye çıkarmak için oldukça önemli olan optimizasyon, işletmelerin satış ve müşteri destek süreçlerini en iyi şekilde yönetmeleri konusunda son derece kritik. Buna paralel olarak müşteri memnuniyetini artırmak ve müşteri sadakatini sağlamak da bu süreçleri yönetmenin önemli bir parçası. Çünkü müşterilere hızlı ve etkili bir şekilde yanıt vermek, onların memnuniyetini ve gelecekte tekrar iş yapma olasılığını artırıyor

AIChatbot tam olarak yukarıda anlatılan iş için İtalya merkezli Pelrio Analytica tarafından geliştirildi. Şirket, 2023 yılında Promise Uzoechi ve Sebastiano Valentini tarafından faaliyete geçti. Yapay zeka destekli sohbet robotu, işletmelerin satış ve müşteri destek süreçlerini optimize etmek için kullanılıyor. İşletmenin ihtiyaçlarına uygun olarak özelleştirilebiliyor ve geniş bir yelpazede faydalar sunuyor.

Yapay zeka destekli sohbet robotu, müşteri sorularına anında ve sürekli olarak yanıt vererek müşteri desteği sürecini otomatikleştiriyor. Bu özellik, müşteri memnuniyetini artırırken şirket personelinin zamanını ve kaynaklarını da tasarruf ettiriyor. 

Aynı zamanda potansiyel müşterilerle etkileşime geçerek satışları artırmak için upselling ve cross-selling yapıyor. Buna paralel olarak satış ekiplerinin verimliliği ve geliri artırıyor. AIChatbot, müşterilere uygun ürün önerileri sunuyor ve ürünleri karşılaştırarak onlara doğru seçim yapmalarına yardımcı oluyor. 

Yapay zeka destekli sohbet robotu, müşterilerin siparişlerini takip etmelerini sağlarken iade işlemlerini kolaylaştırıyor. 109 farklı dilde müşterilere destek veren AIChatbot, web sitesi ziyaretçilerinden geri bildirim topluyor ve bu geri bildirimleri işletme için değerli içgörüler haline getiriyor. AIChatbot'un kullandığı teknolojiler arasında ise Microsoft Clarity ve Next.js gibi araçlar da bulunuyor. Son olarak AIChatbot'un yıllık 190 dolardan başlayan fiyatlarla kullanılabileceğini de ekleyelim.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.