Sağlık teknolojilerine odaklanan Proscia, C Serisi yatırım turunda 46 milyon dolar yatırım aldı

Proscia'ın 46 milyon dolarlık yatırım turu, Highline Capital Management ve Triangle Peak Partners tarafından yönetildi.
Sağlık teknolojilerine odaklanan Proscia, C Serisi yatırım turunda 46 milyon dolar yatırım aldı

Dijital patoloji yazılımı alanında faaliyet gösteren Proscia, C serisi yatırım turu kapsamında 9 milyon dolar ek yatırım aldı. Son yatırımla birlikte bu turda alınan toplam miktar ise 46 milyon dolara yükseldi. ABD merkezli şirketin C serisi yatırım turu, Highline Capital Management ve Triangle Peak Partners'ın ortak liderliğinde gerçekleşti. Proscia'nın yatırım turunda Alpha Intelligence Capital, Scale Venture Partners ve Hitachi Ventures da yer aldı.

Şirket yeni gelen yatırımı, yeni ürün geliştirme ve ilaç keşfi için kullanacağını açıkladı. Proscia, 2014 yılında David West ve Coleman Stavish tarafından kurulmuş olup dijital patoloji yazılımı sağlayıcısı olarak faaliyet gösteriyor. Dijital patoloji, patoloji uzmanlarının mikroskop altında inceledikleri dokuların dijital görüntülerini kullanarak teşhis yapmalarına olanak tanıyor.

Şirketin temel hedefi, kanser tedavisindeki gelişmelerin hızlanmasını sağlayarak kanser hastaların hayatını olumlu yönde etkilemek. Proscia, patologların ve sağlık profesyonellerinin kanser gibi hastalıkların teşhis ve tedavisinde daha doğru ve etkili kararlar almasına yardımcı oluyor. Bu durum, hastaların doğru tedaviyi almasını sağlayarak yaşam kalitesini artırabiliyor ve sağlık sonuçlarını iyileştirebiliyor.

Şirket ayrıca ilaç endüstrisi için de kritik bir etkiye sahip. Büyük veri ve yapay zeka teknolojilerini kullanan Proscia, ilaç keşfi ve geliştirme süreçlerini hızlandırıyor ve iyileştiriyor. Bu da, yeni ilaçların daha hızlı bir şekilde hastaların kullanımına sunulmasını sağlayarak tedavi seçeneklerini artırıyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.