Yerli girişim Wisersense, 630 bin euro yatırım aldı

Wisersense gelen yatırımı, yeni ürün geliştirme faaliyetlerini hızlandırmak, yapay zeka tabanlı yazılımlarını güçlendirmek ve satış - pazarlama faaliyetlerini 4 kıtada genişletmek için kullanılacağını açıkladı. 
Yerli girişim Wisersense, 630 bin euro yatırım aldı

Yerli girişim Wisersense, 630 bin euro yatırım aldığını duyurdu. Şirketin 630 bin euroluk yatırımı, Arz Portföy ve Zen Girişim'den geldi. Wisersense gelen yatırımı, yeni ürün geliştirme faaliyetlerini hızlandırmak, yapay zeka tabanlı yazılımlarını güçlendirmek ve satış - pazarlama faaliyetlerini 4 kıtada genişletmek için kullanılacağını açıkladı. 

Wisersense 2021 yılında Kadem Berker Yaşar, Fatih Altunel ve Tahir Emre Esirgen tarafından kuruldu. Şirket temelde, makinelerin sağlığını sürekli olarak izleyerek erken aşamada arızaların tespitini ve doğru planlamanın yapılmasını sağlayan teknolojiler üretiyor. Kısacası Wisersense, yapay zeka tabanlı yazılımlar geliştirerek makinelerin durumunu takip ediyor.

Operasyonel verimliliği artırırken aynı zamanda işletme maliyetlerini azaltan Wisersense'in odak noktası, fabrikalarda, üretim tesislerinde ve endüstriyel ortamlarda makinelerin daha güvenilir ve verimli bir şekilde çalışmasını sağlamak. Bu sayede müşterilerine daha güvenilir üretim süreçleri sunarak işletmelerin rekabet gücünü artırmayı hedefliyor.

Bu yatırımın şirket için önemli olduğunu söyleyen Kadem Berker Yaşar, "Yatırım, bu önemli misyonumuzu daha da ileri taşımamıza yardımcı olacak. Ayrıca, sağlıklı makineler, daha az enerji harcayarak verimli bir şekilde çalışırlar. Bu nedenle, makinelerin sağlığını koruyarak enerji tüketimlerini azaltmasına ve dolayısıyla firmaların ve ülkelerin net-zero hedeflerine ulaşmalarına destek oluyoruz" diye konuşarak şirketin sektördeki önemine dikkat çekti.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.