GitHub'dan kurumsal şirketler için yapay zeka asistanı: GitHub Copilot Enterprise

Bir yapay zeka asistanı olan GitHub Copilot Enterprise, kod önerilerinde bulunabiliyor, sorgulara yanıt verebiliyor ve şirketlerin kendi kod tabanına ve standartlarına dayanan değişiklikleri özetleyebiliyor. 
GitHub'dan kurumsal şirketler için yapay zeka asistanı: GitHub Copilot Enterprise

Geçtiğimiz yıl 100 milyon kullanıcıyı aşan GitHub, yapay zeka alanındaki çalışmalarını artırıyor. GitHub, kurumsal şirketler için GitHub Copilot Enterprise adlı ürününü duyurdu. Bir yapay zeka asistanı olan GitHub Copilot Enterprise, kod önerilerinde bulunabiliyor, sorgulara yanıt verebiliyor ve şirketlerin kendi kod tabanına ve standartlarına dayanan değişiklikleri özetleyebiliyor. 

GitHub Copilot Enterprise'ın öne çıkan özellikleri

GitHub'ın Ürün Başkan Yardımcısı Mario Rodriguez'in aktardıklarına göre Copilot Enterprise, yazılım geliştirme yaşam döngüsünün tamamına entegre oluyor. Bu da GitHub'ın ücretsiz olarak sunduğu Copilot aracının ötesinde bir performans sunuyor.

GitHub Copilot Enterprise'ın, bir kuruluşun dahili koduna ve bilgi tabanına referans verme yeteneği ile öne çıktığını söyleyebiliriz. GitHub Copilot Enterprise, bir kuruluşun kendi kod tabanına dayalı özelleştirilmiş kod önerileri sunmanın yanı sıra dahili sistemlerle ilgili soruları sade bir İngilizce ile yanıtlıyor.

Aracın, kod değişikliklerinin özetlerini oluşturması ise geliştiricileri saatler süren manuel çalışmalardan kurtarıyor. Copilot Enterprise, bilgi tabanları aracılığıyla şirketin en iyi uygulamalarını ve belgelerini bir araya getiriyor. Böylece araç, geliştiricileri standart yaklaşımlara yönlendiriyor. 

Bu arada Copilot'ın artık Microsoft'un Bing arama motoruyla da entegre olabildiğini de belirtelim. Söz konusu entegrasyon henüz beta aşamasında ve yalnızca Enterprise sürümünde mevcut. Buna ek olarak yakında kullanıcılar bir ekibin mevcut kod tabanına göre Copilot'un modellerinde ince ayar yapabilecek. 

Copilot'ın öne çıkan verileri

GitHub, Accenture gibi iş ortaklarıyla yaptığı çalışmalarla kurumların devasa bir üretkenliğe kavuştuğunu gördü. Paylaşılan bilgilere göre, yalnızca otomatik tamamlama özelliği, kurumlardaki 50 bin geliştiricinin üretiminde yüzde 50 artış yaşanmasına sebep oldu. Şirketler, GitHub Copilot Enterprise'a kişi başına aylık 39 dolar karşılığında erişebiliyor. 

GitHub'ın Ürün Başkan Yardımcısı Mario Rodriguez, kurumsal şirketler için dijital dönüşümün yerini yapay zeka dönüşümüne bıraktığını dile getirdi. Rodriguez, yapay zekayı kullananlar ve kullanmayanlar arasında bir üretkenlik kutuplaşması yaşanabileceğini de ifade etti. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.