Apple'ın giyilebilir teknolojilere dair yol haritası: Akıllı gözlükler ve kameralı AirPods

Apple'ın giyilebilir ürünler yol haritasında yapay zeka destekli akıllı gözlükler ve kameralı AirPods yer alabilir. Akıllı yüzük ise hala şirkette öne çıkan fikirler yer alıyor.
Apple'ın giyilebilir teknolojilere dair yol haritası: Akıllı gözlükler ve kameralı AirPods

Apple'ın giyilebilir ürünler yol haritasında yapay zeka destekli akıllı gözlükler ve kameralı AirPods yer alabilir. Bloomberg'den Mark Gurman'ın aktardıklarına göre her iki konsept de keşif aşamasında.

Akıllı gözlüğe dair detaylar

Paylaşılan bilgilere göre söz konusu akıllı gözlükler, AirPods'un yerini alacak nitelikte olacak. Bununla beraber akıllı gözlükler, daha fazla sensör içermenin yanı sıra yapay zeka özelliğine ve daha uzun ömürlü pillere sahip olacak. Akıllı gözlükleri Vision Pro'nun daha uygun fiyatlı bir versiyonu olarak düşünebiliriz. Öte yandan bu gözlükler, Apple'ın nihai hedefi olarak tanımlayabileceğimiz yüksek kaliteli şeffaf ekranlara sahip artırılmış gerçeklik yüz bilgisayarı olarak konumlandırılmayacak. Bu anlamda söz konusu akıllı gözlüklerin daha çok Meta Ray-Ban gözlüklerinin rakibi olacağını söylemek mümkün. 

Kameralı AirPods nasıl çalışacak?

Bu arada Apple'ın geçen yıldan bu yana B798 kod adlı kameralı AirPods ürünü hakkında adımlar atmaya başladığını belirtelim. Eğer Apple, bu konuda hedefine ulaşırsa, modern AirPods ile aynı boyutlarda olacak. Bununla birlikte Airpods yapay zeka ile eşleştirilmiş düşük çözünürlüklü kameralarla entegre olacak. Böylece cihaz, kullanıcılara günlük rutinlerinde destek olabilecek. 

Akıllı yüzük hala gündemde

Son yıllarda Apple'ın değerlendirdiği fikirler arasında bulunan akıllı yüzük ise hala şirkette öne çıkan fikirler yer alıyor. Tüm bu fikirlere rağmen Apple aktif olarak bunlara dair herhangi bir ürün üretme çabasında değil. Dolayısıyla bu ürün fikirlerinden hangilerinin kullanıcılarla buluşacağı henüz bilinmiyor. Öte yandan artırılmış gerçeklik gözlüklerine odaklanan şirket, Meta'ya rakip olmaya kararlı. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.