KoçSistem'in e-dönüşüm yazılımları ve telif hakları, Logo Yazılım tarafından satın alınıyor

KoçSistem'in sahip olduğu e-Arşiv, e-Fatura, e-İrsaliye, e-Defter, e-Defter Saklama ve e-SMM çözümleri ve bu çözümlerin telif hakları artık Logo Yazılım'a ait olacak.
KoçSistem'in e-dönüşüm yazılımları ve telif hakları, Logo Yazılım tarafından satın alınıyor

9 Şubat'ta KAP'ta çıkan bildiri ile KoçSistem'in e-dönüşüm hizmetleri alanında sahip olduğu yazılım kaynak kodlarının ve telif haklarının Logo Yazılım'a devredileceğinin sinyallerini almıştık. Paylaşılanlara göre söz konusu işlem, Rekabet Kurulu'nun koşulsuz izninin alınması sonrasında gerçekleşecekti. Bugün ise Rekabet Kurumu'ndan gerekli izinler çıktı.

Buna göre KoçSistem'in sahip olduğu e-Arşiv, e-Fatura, e-İrsaliye, e-Defter, e-Defter Saklama ve e-SMM çözümleri ve bu çözümlerin telif hakları artık Logo Yazılım'a ait olacak. Söz konusu anlaşmanın mali detayları belli olmasa da Logo Yazılım, "Bu işlemin eLogo eServis platformumuzun çözüm portföyüne ilave bir e-çözüm eklemesi ve mevcut müşteri portföyüne katkı sağlama potansiyeliyle Şirketimiz'e stratejik ve finansal fayda sağlaması hedeflenmiştir." ifadesini kullandı. 

Bu e-dönüşüm çözümlerinin neler olduğuna bakalım. e-Arşiv hizmeti, elektronik ortamda belge arşivleme ve saklama hizmeti sunarak kağıt ortamında oluşturulan belgelerin dijital ortama taşınmasını sağlıyor; e-Fatura ise kağıt fatura yerine elektronik ortamda düzenlenen, gönderilen ve saklanan fatura işlemlerini kapsayan bir çözüm olarak karşımıza çıkıyor.

e-İrsaliye, mal teslimatını elektronik ortamda kaydeden ve ticari işlemleri dijital ortamda izlenebilir kılan bir elektronik belge sistemi iken e-Defter'in muhasebe kayıtlarının elektronik ortamda tutulmasını sağlayan bir çözüm olduğunu söylemek mümkün. e-Defter Saklama, elektronik defterlerin yasal süre boyunca güvenli bir şekilde saklanmasını ve gerektiğinde erişilebilir olmasını sağlayan bir hizmet; e-SMM ise serbest meslek mensuplarının hizmet bedellerini elektronik ortamda düzenleyip alabilmelerini sağlayan bir elektronik belge çözümü olarak tanımlanabiliyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.