Siber güvenlik girişimi Nucleus Security, 43 milyon dolar yatırım aldı

Nucleus Security'nin B serisi yatırım turu, Arthur Ventures ve Lead Edge Capital liderliğinde gerçekleştirildi.
Siber güvenlik girişimi Nucleus Security, 43 milyon dolar yatırım aldı

Siber güvenlik alanında faaliyet gösteren Nucleus Security, 43 milyon dolar yatırım aldı. B serisi yatırım turu, Arthur Ventures ve Lead Edge Capital liderliğinde gerçekleştirildi. ABD merkezli şirketin yatırım turunda In-Q-Tel stratejik yatırımcı olarak yer aldı. Nucleus Security, yeni yatırımı Ar-Ge çalışmaları ve yeni ürün geliştirmek için kullanacağını açıkladı. 

Nicolas Fleming, Scott Kuffer ve Stephen Carter tarafından 2018 yılında kurulan şirket, risk bazlı zafiyet yönetimi (risk-based vulnerability) platformu geliştiriyor. Yani Nucleus Security, bir organizasyonun sistemdeki güvenlik açıklarını belirleyerek önceliklendiriyor.

Bu yaklaşım, her bir güvenlik açığının organizasyonun güvenlik durumuna olan etkisini belirliyor. Güvenlik açığının potansiyel etkisi, karşılaştığı tehditlerin olasılığı ve organizasyon için olası zarar göz önünde bulundurularak değerlendiriliyor. Böylece organizasyonlar sınırlı kaynaklarını en önemli ve kritik tehditlere yoğunlaştırıyor. Bu da kaynakların daha etkin ve verimli bir şekilde kullanılmasını sağlıyor.

Nucleus Security, kurumsal altyapılar, bulut hizmetleri ve uygulama portföyleri gibi farklı alanlardaki zafiyetlerin yönetimini sağlayarak işletmelerin güvenlik risklerini azaltmalarına yardımcı oluyor. Platform, zafiyet verilerini toplayarak analiz ediyor.

Nucleus Security'nin amacı, müşterilerinin siber saldırıları önlemek için zafiyet yönetimini etkin bir şekilde yapmasına yardımcı olmak. Bu yüzden şirketin sunduğu çözümler, kurumların güvenlik stratejilerini güçlendirmelerine ve veri güvenliği risklerini azaltmalarına yardımcı olmak adına büyük bir öneme sahip.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.