Sağlık girişimi Alys Pharmaceuticals, 100 milyon dolar yatırım aldı

Alys Pharmaceuticals'ın 100 milyon dolarlık yatırım, Medicxi tarafından gerçekleştirildi
Sağlık girişimi Alys Pharmaceuticals, 100 milyon dolar yatırım aldı

Sağlık girişimi Alys Pharmaceuticals, 100 milyon dolar yatırım aldı. 100 milyon dolarlık yatırım, Medicxi tarafından gerçekleştirildi. İsviçre merkezli şirket, yeni yatırımı Ar-Ge faaliyetlerinde kullanacağını açıkladı. 

John Harris, Brian Kim, Lars French, Craig Mello, Eric Deutsch ve Mark Prausnitz tarafından kurulan Alys Pharmaceuticals, immüno-dermatoloji alanında faaliyet gösteriyor. Bu disiplin, bağışıklık sisteminin cilt hastalıklarındaki rolünü inceliyor. İsviçre merkezli şirket, Gustave Roussy, UMass Chan Medical School, Icahn School of Medicine at Mount Sinai, Georgia Institute of Technology and Empa, Swiss Federal Laboratories for Materials Science & Technology gibi kurumlarla iş birliği yapıyor.

Alys Pharmaceuticals, cilt hastalıklarının tedavisi için yenilikçi ilaçlar ve tedavi yöntemleri geliştiriyor. Bu hastalıklar arasında atopik dermatit, vitiligo, alopesi areata, kronik spontan ürtiker gibi cilt hastalıkları ile mastositoz, kutanöz T-hücre lenfoması gibi daha nadir görülen dermatolojik hastalıklar yer alıyor. 

Şirket, çeşitli platform teknolojileri ve ilaç geliştirme stratejilerini kullanarak bu hastalıkların tedavisine yönelik çözümler arıyor. Ayrıca, kanser tedavilerinin cilt üzerindeki yan etkilerini azaltma ve önleme gibi alanlarda da çalışmalar yürütüyor.

Bilindiği gibi cilt, vücudun dış yüzeyini tamamen kaplayan vücudun en büyük organ. Buna paralel olarak dermatolojik hastalıklar da dünya genelinde milyonlarca insanı etkileyen yaygın sağlık sorunları olarak ön plana çıkıyor. Alys Pharmaceuticals'in geliştirdiği ürünler, bu hastaların ihtiyaçlarını karşılamak için potansiyel olarak önemli bir rol oynuyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.