Galata Business Angels’ın yeni başkanı Varol Civil oldu

Kurulduğu günden beri başkanlık görevini yürüten Emre Kurttepeli’den bayrağı devralan Varol Civil, Galata Business Angels’ın yeni başkanı olarak görev yapacak.
Galata Business Angels’ın yeni başkanı Varol Civil oldu

Girişim ve yatırım ekosisteminin önemli oyuncuları arasında yer alan Galata Business Angels’ın yeni başkanı Varol Civil oldu. Galata Business Angels, kâr amacı gütmeyen bir dernek olarak faaliyet gösteriyor. Kurulduğu günden beri başkanlık görevini yürüten Emre Kurttepeli’den bayrağı devralan Varol Civil, GBA’nın yeni başkanı olarak görev yapacak.

Varol Civil 1982 yılında İstanbul Üniversitesi Ekonomi bölümünden mezun oldu. Yüksek lisansını İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Finans ve Bankacılık alanında yaptı. 1992 ve 1993 yıllarında Marmara Üniversitesi Çağdaş İşletme Yönetimi “Contemporary Business Management” programına katıldı.

Varol Civil, çalışma hayatına 1983-1984 yılları arasında Türk Ekonomi Bankası’nda Kredi ve Sigorta departmanında uzman olarak başlamış, ardından 1985-1992 yılları arasında T.C. Başbakanlık Hazine ve Dış Ticaret Müsteşarlığı Bankalar Yeminli Murakıplar Kurulu’nda Yeminli Murakıp olarak görev aldı. 1992-1995 yılları arasında Arap-Türk Bankası’nda Genel Müdür Yardımcılığı yapan Civil, 1995-1997 yıllarında da Kapital Bankası’nda Genel Müdürlük yaptı. Bu süre içerisinde de Marmara Üniversitesi Banka Hukuku alanında doktorasını tamamladı.

Varol Civil, 1998 yılında Türk Ekonomi Bankası’nda Genel Müdür Vekili ve Görevli Yönetim Kurulu Üyesi görevlerini üstlendi. Civil, 2003 yılından itibaren 10 yıldır TEB Genel Müdürü ve banka iştiraklerinde Yönetim Kurulu Başkanı görevlerini sürdürmekte olup, 2006’dan itibaren 7 yıl süreyle Türkiye Bankalar Birliği Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevini devam ettiriyor.

Varol Civil, 2013 Eylül ayı itibariye TEB grubundaki ve TEB NV’deki görevine TEB Yönetim Kurulu Üyesi olarak devam ediyor. “BKS Lisanslı” bir melek yatırımcı olan Civil, ayrıca Türkiye Endeavor Girişimci Destekleme Programı’nın Yönetim Kurulunda yer alıyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.